Na WWDC bude predstavený lacnejší 13-palcový MacBook Retina

13-palcový MacBook Retina

Spoločnosť Digitimes oznámila, že Apple predstaví v júni úplne nový 13-palcový MacBook Retina s nižšou cenou ako súčasný MacBook s 12-palcami. Podľa správy bude 13-palcový MacBook obsahovať panel s rozlíšením 2560 × 1600 s hustotou 226 PPI – tak ako je tomu u 13-palcovom MacBook Pro.

Pozrite si aktuálne ceny MacBook Retina 12″ na Slovensku TU.

Lepšia špecifikácia, lepšia cena

Cena 13-palcového MacBook Retina by sa mala pohybovať okolo aktuálneho MacBook Air, čiže vo výške 999 dolárov.

Spoločnosť Digitimes tvrdí, že Apple pôvodne používal čínskeho výrobcu na výrobu displejov pre tento nový lacnejší MacBook, ale v konečnom dôsledku sa rozhodol používať LG Display kvôli problémom s kvalitou z predchádzajúcej výroby testov.
Všetko nasvedčuje tomu, že by mala byť cena nižšia ako u 12-palcovom MacBook, ktorý stojí 1299 dolárov. Digitimes nie je ale veľmi presný, pokiaľ ide o ceny. Hovorí len o rovnakej alebo trochu vyššej cene ako je to u súčasného MacBook Air – 999 dolárov.

Pozrite si aktuálne ceny MacBook Air na Slovensku TU.

WWDC na začiatku júna

13-palcový MacBook by mal byť predstavený na júnovej udalosti WWDC. Okrem neho by tam mal byť predstavený aj nový iPad Pro s Face ID.
Správa explicitne odkazuje na produkt ako 13-palcový MacBook, nie MacBook Air. Spoločnosť KGI zase minulý týždeň oznámila, že Apple bude tento rok vyrábať lacnejší 13-palcový MacBook Air. Je možné, že obaja analytici v konečnom dôsledku hovoria o tom istom produkte, alebo že Apple znižuje vstupné ceny pre MacBook Air a Retina.

Zdroj: 9to5mac

Na WWDC bude predstavený lacnejší 13-palcový MacBook Retina
Ohodnoť tento článok