Ako prehrať Youtube video na pozadí alebo pri zamknutom iPhone

youtube video na pozadi

Ukážeme vám dva spôsoby, ako prehrať Youtube video na pozadí, alebo pri zamknutom/zhasnutom iPhone

Prehrávať video z YouTube na pozadí bolo možné vždy iba s jailbreakom a práve preto aj niekoľko užívateľov jailbreaklo svoje zariadenia, aby mohli videa takto prehrávať. Na iOS 8 a tiež na iOS 9 je ale možné prehrávať akékoľvek videá alebo skladby na pozadí, bez toho aby ste museli zariadenie vôbec jailbreakovať. Stačí na to jednoduchý trik, ktorý síce nie je tak pohodlný, ako keď prehrávate videá v YouTube aplikácii, ale za to vám umožní počúvať skladby aj pri zhasnutom displeji alebo v inej aplikácii.

1) Prehrávanie YouTube cez Safari

  1. Otvorte Safari
  2. Prejdite na stránku youtube.com
  3. Pri otázke, či sa má stránka otvoriť v aplikácii YouTube vyberte Zrušiť
  4. Ak sa ukáže prázdna stránka, tak znovu otvorte YouTube.com
  5. Spustite akékoľvek video
  6. Vyskočte z aplikácie pomocou Home Button
  7. Vysuňte zo spodnej časti obrazovky Ovládacie centrum a kliknite na tlačidlo pre prehrávanie hudby

Teraz môžete ísť do inej aplikácie alebo zhasnúť displej a hudba sa bude naďalej prehrávať. Vždy sa takto prehrá len jedno video a ak spustíte playlist, tak budete musieť vždy po skončení jednej skladby opäť otvoriť Safari, aby sa začala prehrávať ďalšia skladba, potom už opäť môžete z aplikácie vyskočiť a zase zapnúť prehrávanie cez Ovládacie centrum.

2) Cez aplikáciu z App Store

Druhým variantom je prehrávanie obsahu cez inú aplikáciu, než je YouTube od Googlu. Jednou takou je určite aplikácia Tubex, ktorá vám umožní sa prihlásiť so svojim Google účtom a získať tak okamžite prístup ku všetkým svojim odberom, playlistom a histórii.

Najdôležitejšie ale je, že Tubex vie prehrávať všetky videá z YouTube na pozadí, aj keď ste v inej aplikácii alebo máte zhasnutý displej. Aplikácia dokonca vie aj v prípade playlistov prehrávať ďalšiu skladbu v pozadí, a tak môžete na rozdiel od varianty v Safari nerušene počúvať niekoľko piesní za sebou, bez toho aby ste museli opäť do aplikácie.

Jedinou menšou nevýhodou je krátke zadrhávanie počas prehrávania, keď vyskočíte z aplikácie, otvoríte inú alebo zhasnete či rozsvietite displej. Zadrhávania sú ale tak krátke, že si ich mnohokrát ani nevšimnete. Občas sa tiež stane, že skladba prestane hrať keď z aplikácie vyskočíte, ale to sa stáva naozaj len sporadicky.

zdroj: osxdaily, letemsvetemapplem

Ako prehrať Youtube video na pozadí alebo pri zamknutom iPhone
4.7 (94.29%) 14 votes