VIDEO: Ako zaheslovať správy na Facebooku?

Facebooku

Vďaka internetu v súčasnosti prezradíš o sebe priveľa. Súkromie tak nie je také, aké by sme si predstavovali. Ak z nejakého dôvodu potrebujete pridať ďalšiu vrstvu ochrany vašich správ na Facebooku, je tu jeden spôsob, ako to urobiť. Pomôže vám k tomu jediná aplikácia, vďaka ktorej už sa nebudete musieť báť o to, že si niekto prečíta vaše správy. Potom už stačí mať buď prehliadač Google Chrome alebo Mozilla Firefox.

K tomu aby šifrovanie správ fungovalo, je potrebná aplikácia Crypter, ktorú musia mať nainštalovanú obaja účastníci konverzácie. Taktiež musia obaja na šifrovanie zadať totožné heslo, vďaka ktorému si môžu kedykoľvek správy zobraziť. Šifrovanie a dešifrovanie sa deje vo vnútri prehliadača a využíva zo tzv. AES, čo je štandard pokročilého šifrovania. Na fotke vľavo, môžete vidieť správy šifrované, uprostred správy dešifrované a to čo je na fotke vpravo je to, čo vidia tí používatelia, ktorí nemajú vo svojom prehliadači aplikáciu nainštalovanú a nevedia heslo.

Facebooku
Ak si Crypter stiahnete, nemusíte ho využívať, len keď budete potrebovať skryť nejaké správy, kliknete na ikonku zámku, ktorá sa nachádza na spodnom paneli chatu a vyberiete správy, ktoré majú byť šifrované.

Ako to funguje? Pozrite si toto video:

zdroj: bgr.com

VIDEO: Ako zaheslovať správy na Facebooku?
Ohodnoť tento článok