Android by sa mal čoraz viac podobať iOS

iOS vs Android

Rivalita medzi iOS a Android tu bola a vždy asi aj bude. Spoločnosti sa vzájomne snažia pripraviť o užívateľov a pretiahnuť ich na svoju stranu. Obe spoločnosti sú presvedčené, že práve ich systém je práve tým pravým. Vo svojich “presvedčovacích” praktikách sú preto čas od času schopné zájsť pomerne ďaleko.

Bloomberg zverejnil zaujímavú správu, vďaka ktorej vieme, akým smerom by sa mal systém Android uberať. Podľa Bloombergu je totiž Google pripravený svoj chystaný Android, čo sa vzhľadu týka, čo najbližšie priblížiť práve systému iOS. Systém by mal byť totiž upravený aj tak, aby nebol problém s prípadným použitím na telefónoch s horným výrezom skrývajúci senzory, ako tomu je u iPhone X. Aj vďaka tomuto kroku je tak Google presvedčený o tom, že by si mohol na svoju stranu získať veľa terajších užívateľov Apple produktov, ktorí túžia po zmene.

Celkovo by mal tento krok donútiť výrobcov smartphonov využívajúcich Android k zavedeniu bezrámikového dizajnu práve s hornými výrezmi. Týmto krokom by sa totiž mohli telefóny s Androidom vymaniť z nižšej strednej triedy práve na úroveň Apple, čím by ich výrobcovia samozrejme ďaleko viac zarobili a teda by si slušný zisk pripísal aj sám Google.

Výroba výrezu je pomerne náročná

Hoci je plán vývojárov Androidu pomerne ambiciózny, má jednu veľkú trhlinu. Nikde totiž nie je napísané, že výrobcovia smartphonov po výrezu na senzory skutočne siahnu. Technológia, ktorá je potrebné do tohto výrezu skryť, je totiž pomerne náročná a len tak niekto si na nej zatiaľ netrúfne.

 

Zdroj: Bloomberg

Android by sa mal čoraz viac podobať iOS
Ohodnoť tento článok