Apple je tretí raz za sebou najekologickejšou technologickou spoločnosťou na svete

Apple je najekologickejšou technickou spoločnosťou na svete

Ekológia je pre spoločnosť Apple veľmi dôležitým prvkom, na ktorý sa obzerá v rámci všetkých svojich činností. O dôležitosti ekológie vypovedá napríklad myšlienka nového Apple Campusu 2, ktorý má byť udržiavaný v chode len z obnoviteľných zdrojov energie. Apple neberie na ľahkú váhu ani recykláciu svojich produktov. A práve kvôli týmto aktivitám, ktoré sú veľmi šetrné k životnému prostrediu, bol Apple už po tretí raz za sebou určený najekologickejšou technickou spoločnosťou na svete. Tento rebríček každoročne pripravuje Greenpeace na základe niekoľkých faktorov a Cupertinská spoločnosť v posledných niekoľkých rokoch nemá konkurenciu.

Apple je najekologickejšou technickou spoločnosťou na svete

Apple má prvé miesto

Za svoje prvé miesto spoločnosť vďačí predovšetkým snahou o využívaní najväčšieho možného objemu obnoviteľných zdrojov energie. Veľký podiel na tomto ocenení má aj fakt, že sa spoločnosť snaží ísť príkladom a ukázať, že je podobný prístup možný a to aj v obrovskom globálnom meradle. Obrovské továrne v Číne už vraj neprodukujú takmer žiadny odpad a veľká časť z nich berie energiu z obnoviteľných zdrojov.

Spoločnosti získala 83% hodnotenie na indexe čistej energie a po zásluhe tak bola ohodnotená známkou A. V čiastkových kategóriách (na obrázku vyššie) si Apple viedol tiež veľmi dobre. Rovnakú známku ako Apple si odniesli aj spoločnosti Facebook a Google, ktoré sa ekológiou tiež veľmi aktívne zaoberajú. Pomerne zle dopadol napríklad americký gigant Amazon, alebo čínsky Alibaba.. Najhoršie však dopadla ďalšia čínska spoločnosť Baidu. Tá sa očividne problematikou ekológie príliš nezaoberá a ako sa zdá, jediné negatívum, ktoré z toho vyplýva, je známka F na indexe od Greenpeace.

Zdroj: 9to5mac

Apple je tretí raz za sebou najekologickejšou technologickou spoločnosťou na svete
Ohodnoť tento článok