V roku 2017 Apple predal 29 miliónov iPhonov X

iPhone X na trhu, sa ho celosvetovo predalo 29 miliónov kusov

Za obdobie, kedy už bol iPhone X na trhu, sa ho celosvetovo predalo 29 miliónov kusov. Číslo je to úctyhodné, ale odhady boli vyššie.

S novými informáciami prišla analytická spoločnosť Canalys, ktorá uvádza celkový počet predaných iPhonov X. Od októbra do decembra teda Apple predal 29 miliónov iPhonov X po celom svete. Toto číslo ho pasovalo do pozície najlepšie predávaného smart telefónu v sledovanom období.

Pozrite si aktuálne ceny na Slovensku: iPhone X 64GB

Ostatné modely nezaostávajú

Nezabránila tomu ani vysoká cena, ani to, že sa na jeho dodávky muselo čakať dlhšiu dobu, než na ostatné modely telefónu iPhone. Minimálne osmičky však z koláča iPhonu X ukrojili pekný podiel, pretože pôvodné odhady predajov vlajkovej lodi Applu boli predsa len o niečo vyššia. Vďaka zľavám si viedli dobre aj iPhone 7 a model SE.

Pozrite si aktuálne ceny na Slovensku: iPhone X 256GB

Z informácií uverejnených spoločnosťou Canalys tiež vychádza, že celých 7 miliónov iPhonov X sa predalo v Číne. Zákazníci potom tiež často využívali zvýhodnené služby financovania, kedy podstúpili upgrade vrátením staršieho modelu, alebo pristúpili na splátkový kalendár, aby sa vyhli jednorazovému, a predsa len značnému, poplatku za toto zariadenie.

Pozrite si aktuálne ceny na Slovensku:

iPhone 8 64GB

iPhone 8 Plus 64GB

iPhone X na trhu, sa ho celosvetovo predalo 29 miliónov kusov

Zdroj: Macrumors, Canalys

V roku 2017 Apple predal 29 miliónov iPhonov X
Ohodnoť tento článok