Apple predstavil aj najlacnejší model iPhone XR

Apple na poslednej Keynote predstavil nové produkty od Apple, na ktoré sa v najbližšej dobe môžeme tešiť. Okrem prémiových iPhone XS a XS Max pridal aj iPhone XR. Najlacnejší z tohtoročných iPhonov bude zaujímavou možnosťou pre tých, ktorí chcú trochu ušetriť a nepotrpia si toľko na prémiových funkciách a technológiách. iPhone XR ponúkne mnoho variantov, z ktorých si môžu zákazníci vybrať. Okrem troch možností veľkosti úložiska – 64 GB, 128 GB a 256 GB – bude Apple predávať tento model v šiestich farebných prevedeniach.

Design

Po stránke dizajnu je XR veľmi podobný vlaňajšiemu iPhonu X aj napriek tomu, že svojimi funkciami a kvalitou displeja je braný skôr ako nástupca 8 a 8 Plus. Roztiahnutím obrazovky cez celú prednú stranu však prišiel o Home button, ktorý tak od tohto roku nenájdeme v žiadnom z nových iPhonov. Po stránke vzhľadu vidíme miernu inšpiráciu aj v iPhone 5c, práve vďaka už spomenutým 6 farebným variantom. XR bude možné kúpiť v klasickej čiernej a bielej, ale aj červenej, žltej, korálovej (oranžovej) a modrej farbe.

Technické špecifikácie

Hlavným rozdielom medzi iPhone XR a prémiovými Xs a Xs Max je rozhodne displej. Ten je v XR s uhlopriečkou 6.1″ a ponúkne len technológiu LCD nazvanú Liquid Retina s rozlíšením 1792 × 828 a 326 PPI. Kontrastný pomer Apple vôbec neuviedol a oproti iPhone Xs bude XR odolné iba podľa normy IP67. Odobratím Home tlačidla a príchodom Face ID sa aj tento model môže “pochváliť” výrezom v hornej časti obrazovky, ktorý v sebe ukrýva technológii starajúci sa o rozpoznávanie tváre. Samozrejmosťou je aj schopnosť bezdrôtového nabíjania, ktorou disponujú všetky aktuálne nové modely iPhonu.

Vo vnútri iPhonu XR nájdeme procesor Apple A12 Bionic, teda rovnaký typ, aký obsahujú najnovšie iPhone Xs a Xs Max. Ten podľa Applu ponúkne opäť vyšší výkon a rýchlosť celého zariadenia. Navyše sa jedná o prvý čip vyrábaný 7Nm technológiou. Fotoaparát v iPhone XR bude obsahovať len jednu 12MP šošovku, ktorá ponúkne svetelnosť f/1.8. Batérie vydržia pri iPhone XR o hodinu a pol dlhšie ako pri iPhone 8 Plus.

Cena a dostupnosť

Prichádza to najdôležitejšie, pretože práve cena je to, čím by mal iPhone XR zaujať najviac. Displej nie je na takej úrovni ako u prémiových modelov a skrátka sa tak nejako počítalo s tým, že tento model bude “tým lacným iPhonom”. Čo sa nakoniec potvrdilo. Základný 64 GB variant totiž bude stáť veľmi príjemných 749 $, cenu 128 GB a 256 GB varianty zatiaľ nepoznáme. Potvrdilo sa tiež meškanie výroby iPhonu XR, pretože objednávky bude Apple prijímať až od 19. októbra a v predaji bude tento model až 26. októbra.

Galéria ku iPhone XR:

 

zdroj: letemsvetemapplem.eu

Apple predstavil aj najlacnejší model iPhone XR
Ohodnoť tento článok