Apple predstavil nové Apple Watch Series 4. V čom sú lepšie ako 3 ?

Apple včera večer predstavil podobu najnovších chytrých hodiniek Apple Watch, teraz už štvrtej generácie – Series 4. Ako už tomu býva každý rok zvykom, tak aj tento rok sme sa dočkali veľkého prepracovania celých hodiniek. Medzi hlavné prednosti novej, štvrtej generácie jablčných hodiniek, patria predovšetkým väčší displej v menšom tele, prepracovaná digitálna korunka alebo napríklad nová funkcia – elektrokardiograf.

Veľkosť

Podľa očakávaní došlo u štvrtej generácie Apple Watch ku zúženiu rámčekov, čo neviedlo k ničomu inému, než k zväčšeniu displeja. Takže už nemáme na výber z variantov 38mm a 42mm, ale Applu sa podarilo displej hodiniek zväčšiť hneď o dva milimetre a teraz sa môžeme tešiť na veľkosti 40mm a 44mm. Displej je oproti minulej generácii umiestnený v užšom tele. To v praxi môže znamenať oveľa pohodlnejšie ovládanie a výrazné zvýšenie počtu prvkov, ktoré sa vojdú na displej. Oba nové varianty budú k dispozícii vo verziách s GPS a alebo GPS + možnosť dátového pripojenia.

Spracovanie

Apple svoje Apple Watch nazýva inteligentný strážca vášho zdravia – a to oprávnene. Nová generácia Apple Watch disponuje samozrejme prepracovaným displejom, ale tiež napríklad prepracovaným reproduktorom alebo mikrofónom. Reproduktor je teraz o 50% hlasnejší – Walkie-Talkie či klasické hovory sa tak stanú příjmenějšími. Mikrofón sa tiež dočkal prepracovania, takže vás druhá strana bude počuť ešte lepšie. Výdrž batérie je rovnaká ako u Apple Watch Series 3 – vydržia teda až 18 hodín.

Prepracovaná je tiež domovská stránka. Domovská obrazovka je teraz rozdelená na 8 častí, do ktorých si môžete umiestniť to, čo práve potrebujete – nech je to svetový čas, stopky či akýkoľvek iný widget, ktorý môžete práve potrebovať. Svojho sa tiež dočkala korunka – tá má teraz haptickú odozvu. Prehľadávanie v hodinkách sa tak stane ešte príjemnejším, než kedykoľvek predtým.

Vo vnútri Apple Watch Series 4 odteraz tiká nový procesor S4 (64-bit, dve jadrá), ktorý je až dvakrát rýchlejší, ako predchádzajúce generácie. Mimo procesora sme sa tiež dočkali prepracovania akcelerometra a gyroskopu – s tým súvisí aj nová funkcia, ktorá dokáže napríklad detegovať pád na zem a automaticky privolať pomoc.

EKG – Elektrokardiograf

Apple však prináša aj jednu veľkú novinku – EKG priamo v hodinkách. Vďaka novej digitálnej korunke a procesoru teraz dokážu Apple Watch vytvoriť graf EKG, ktorý sa automatický uloží do aplikácie Zdravie. Jednoducho tak môžete napríklad vášmu doktorovi ukázať, ako tepe vaše srdce. Treba podotknúť, že EKG je k dispozícii iba v nemocniciach. Celý proces trvá 30 sekúnd.

Apple Watch odteraz tiež dokážu automaticky detegovať aj nízky a vysoký tep, pretože meranie odteraz prebieha aj na pozadí.

Farby Apple Watch Series 4 zostali rovnaké ako minulý rok – čierna, strieborná a zlatá.

Cena

Cena nových Apple Watch Series 4 začína na $ 399 za verziu bez LTE. Pokiaľ chcete verziu s LTE, zaplatíte si $ 499. Apple Watch Series 3 boli naviac zľavnené na $ 279.

Galéria

 

zdroj: letemsvetemapplem.eu

Apple predstavil nové Apple Watch Series 4. V čom sú lepšie ako 3 ?
Ohodnoť tento článok