ASYRIC: Slováci vytvorili šifrovaciu aplikáciu na svetovej úrovni pre iOS aj Android

asyric

Určite ste sa mnohí z vás stretli so zahraničnými informáciami o rôznych kauzách ohľadne odpočúvania nie len z politického prostredia. Na trh prichádza SLOVENSKÁ novinka – ASYRIC – aplikácia z oblasti šifrovania hovorov a sms správ.

Asyric – bezpečnosť nadovšetko

Jej názov je Asyric a jedná sa o aplikáciu, ktorá používa asymetrické šifrovanie, pomocou ktorého ani autori (správcovia serverov) nemajú absolútne žiadnu možnosť čítať správy používateľov. Aplikácia teda nemá “zadné dvierka”.

Mnoho súčasných komunikačných nástrojov používa šifrovanie, avšak s pochybnými parametrami. Naopak, Asyric používa end-to-end encryption (E2EE) šifrovanie, ktoré prebieha priamo medzi účastníkmi konverzácie. To znamená, že prenášané dáta sú zakódované na východiskovom bode a dekódované na mieste určenia, prostredníctvom verejného kľúča, ktorý nie je známy ani obom účastníkom. Kľúč je možné získať len overením kontaktov prostredníctvom Asyric serverov.

Asyric používa najmodernejší šifrovací systém, ktorým je kombinácia modifikovaných symetrických AES a najnovší asymetrický algoritmus ECC (Elliptic Curve Cryptography) jeden z najmodernejších šifrovacích algoritmov – šifrovanie na báze eliptických kriviek.

To znamená, že ak by niekto chcel odchytiť Váš súkromný hovor, ktorý uskutočňujete cez aplikáciu, rozšifrovanie najmodernejšími dostupnými technológiami by trvalo približne 10 na 56-tu rokov, to znamená číslo 10 a zaň pripočítať 56 núl (rokov).

asyric

Ďalšou kľúčovou prednosťou aplikácie Asyric je, že komunikácia prebieha na základe e-mailu a nie telefónneho čísla ako je to pri konkurenčných aplikáciách. Asyric nevyžaduje žiadnu autorizáciu telefónneho čísla,  nemusíte sa báť, že aplikácia prelistuje váš telefónny zoznam a priradí do zoznamu, kto z vašich známych používa aplikáciu tiež. Aplikácia poskytuje čo najväčší komfort a pocit anonymity.

V nastaveniach aplikácie si môžete zvoliť či si prajete, aby e-mail, pod ktorým ste sa zaregistrovali bol viditeľný aj pre ostatných. Aplikácia je dostupná nie len pre mobilné telefóny ale aj pre tablety. Vďaka tomu, že komunikácia cez aplikáciu prebieha na základe emailu, tak vám postačuje len Wifi signál a nepotrebujete žiadnu SIM kartu.

Vzhľadom k veľmi priaznivej cene 4,99 eur je aplikácia určená nie len pre politikov, podnikateľov, manažérov, riaditeľov nadnárodných firiem, ktorí si chcú zabezpečiť bezpečnú konverzáciu, ale aj pre bežných ľudí, ktorým aspoň trochu záleží na svojom súkromí a nechcú sa stať obeťami odpočúvacích káuz. Niektorých ľudí zaujíma, aká je šanca, že nás niekto práve odpočúva, keď je na svete viac ako sedem miliárd obyvateľov. Dovolíme si tvrdiť, že tá šanca je prinajmenšom 99,98 percenta, ak používate na komunikáciu mobilné zariadenie. Svetové médiá už mnohokrát uverejnili také dokumenty, ktoré dokazujú, že sa to deje.

Aplikácia je dostupná pre operačné zariadenia iOS aj Android – v Apple Store aj Google Play.

Budeme veľmi vďačný ak budete našu aplikáciu a tento text zdieľať aj medzi Vašimi priateľmi a dáte im vedieť že aj na Slovensku robíme niečo preto aby sme chránili naše súkromie.

Odkaz na stiahnutie v appstore: https://itunes.apple.com/sk/app/asyric/id1071215726?mt=8www.asyric.eu

Odkaz na www aplikácie: http://asyric.eu/home/

Odkaz na www tvorcov: http://www.salutissystems.com/

 

ASYRIC: Slováci vytvorili šifrovaciu aplikáciu na svetovej úrovni pre iOS aj Android
5 (100%) 5 votes