VIDEO: Pamätáte na bendgate? Tentokrát je na strane Googlu

bendgate google nexus

Pamätáte sa na prešľap Applu, keď sa ohýbal iPhone 6 (Plus)?

Vtedy sa totiž celým internetom prehnala obrovská vlna, že najnovší jablčný telefón od spoločnosti s logom nahryznutého jabĺčka sa ohýba zákazníkom vo vrecku. Apple sa neskôr k celej afére vyjadril, že sa na ohýbanie sťažovalo dohromady len deväť zákazníkov. Neskôr sa navyše zistilo, že rovnako veľké smartfóny, medzi ktorými nechýbal ani jeden od Samsungu, sa ohýbajú úplne rovnako ľahko, až nakoniec celá “bendgate” aféra utíchla, ale Apple sa poučil a telo iPhonu 6s spevnil hliníkom série 7000 natoľko, že ho vo vrecku nemáte šancu ohnúť.

Tentokrát ohýbame Google

Avšak, aj tak je po roku bendgate späť, lenže teraz nie u Applu, ale u Googlu. Technologický gigant totiž krátko po Applu predstavil dva telefóny rady Nexus, ktoré sa pýšia čistým Androidom a veľa ďalšími vychytávkami. Čo ale zákazníkov rozhodne nepoteší je fakt, že nový Nexus 6P, ktorý pre Google vyrobil Huawei sa ohne až príliš ľahko a môže ho postihnúť rovnaká aféra, ako vlani iPhone 6 Plus.

Veľký displej možno zradil

Nexus 6P sa chváli 5,7″ displejom, čo je o 0,2″ viac, než iPhone 6 Plus. Práve takto veľký displej v kombinácii s mäkkým hliníkom je pre bendgate ako stvorený. Ako môžete vidieť na videu nižšie, Nexus 6P možno ohnúť naozaj ľahko a nemusíte mať ani silu. Autor videa divákov uistil, že by ho bez problému ohla aj jeho sestra. Ľahké ohnutie ale nie je jediný problém nového produktu od Googlu respektíve od Huawei.

Zadnú stranu je možné veľmi ľahko poškriabať, podobne ako tomu bolo u iPhonu 5, kedy Apple za rok zmenil Space Black variantu za Space Gray, aby sa vyvaroval sťažnostiam, kedy zákazníci vracali svoje iPhony 5, že neuveriteľne ľahko a rýchlo strácajú svoju pôvodnú farbu. Dokonca ani displej u novinky na tom nie je príliš dobre, dokonca po pár škrabancoch praskol testujúcemu priamo pod rukami.

Pozrite si toto video

O bendgate sme napísali aj:
Nový iPhone 6s – Bude sa ohýbať?

VIDEO: Pamätáte na bendgate? Tentokrát je na strane Googlu
4.3 (86.67%) 6 votes