Bezpečnosť Apple: Vláda chce dešifrovať iPhony, Apple odmieta

bezpecnost apple - americka vlada a apple

Je bezpečnosť Apple v ohrození?

Niektoré zložky americkej vlády tlačia Apple do kúta. Chcú od neho, aby odhaľoval súkromie ich užívateľov. Apple sa však bráni. Americká vláda by bola najradšej, keby ľudia žiadne súkromie nemali a preto tlačí na Apple, aby získali prístup do iOS zariadení.

Apple sa k tomu však postavil striktne a akékoľvek “zadné vstupy” do zariadení odmieta. Sú mu prednejší užívatelia a nechcú spolupracovať so súdmi, políciou a ministerstvami. Okrem toho spoločnosť uviedla, že nie je spôsob, ako sa dostať do zariadení, ktoré využívajú Passcode na iOS 8 alebo novšom.

Taktiež Apple uviedol, že aj keby to možné bolo, tak súkromie ich užívateľov by im bolo prednejšie a nechce stratiť ich dôveru. Ministerstvo však teraz oponuje a vraví, že Apple by mal mať povinnosť odomykať šifrované dáta, pretože iOS je licencovaný a nie predávaný zákazníkom.

Apple sa obáva jednej veci. Ak by urobila čo i len jedinú výnimku pre vládu a sprístupnila by súkromie niektorého užívateľa, aby sa tým objasnil nejaký prípad, alebo aby boli získané dáta použité v súdnom konaní proti páchateľovi, tak by sa tým spustil len ďalší kolotoč. Apple si myslí, že na základe jedného prípadu by sa vláda snažila vo svojej snahe naďalej.

To celé by však aj v jedinom prípade mohlo poškodiť dobré meno spoločnosti, čo Apple rozhodne nechce pripustiť. V konečnom dôsledku by na to mohlo doplatiť ďaleko viac ľudí. Ich vlastné zdroje, zamestnanci, softvér a produkty – “Toto bremeno sa začne zvyšovať súčasne so zvyšovaním počtu žiadostí zo strany vlády“.

Napokon, zdvíha Apple varovný prst aj z iného dôvodu a tým je ekonomika. Apple je najhodnotnejšia spoločnosť na svete a preto takéto “čachry-machry” si nemôže dovoliť. Destabilizácia Applu ako svetového giganta by mohla mať zlý dopad na celú ekonomiku a to nie len americkú, ale medzinárodnú ekonomiku.

zdroj: 9to5mac

Ďalej čítaj:

Takmer tretina ľudí, ktorí si v poslednom štvrťroku kúpila iPhone, prešla z Androidu

Viete, prečo máte iPhone? Toto je mojich 5+1 dôvodov

DRÁMA: Miloval som Android, dnes milujem iPhone

Bezpečnosť Apple: Vláda chce dešifrovať iPhony, Apple odmieta
5 (100%) 4 votes