Juhokórejská spoločnosť plánuje uviesť do predaja deväť rokov starý iPhone 3GS

starý model iPhone 3GS

Juhokórejská spoločnosť plánuje uviesť do predaja deväť rokov starý model iPhone 3GS – nepoužitý a v pôvodnom obale.

Do konca mesiaca sa začne predávať “nový” iPhone 3GS

Juhokórejská spoločnosť SK Telink chce ešte do konca mesiaca jún začať predávať zbrusu “nový” iPhone 3GS. Telefóny spoločnosť získala zo skladov, kde boli uložené ako nepredaný tovar. Sú teda v pôvodnom obale a preto aj so všetkým príslušenstvom, ktoré sa k telefónu dodávalo. Telefón je tým plne funkčné.

Plne funkčný však s ohľadom na jeho vek.

Keď ho budete chcieť používať, musíte počítať s početnými obmedzeniami. Do iPhone 3GS nainštalujete maximálne iOS 6. Nespustia sa na ňom teda prakticky žiadne novšie aplikácie, čo vo finále znamená takmer žiadne, ktoré by ste si chceli do zariadenia nainštalovať z obchodu App Store. Je tiež potrebné počítať s obmedzením čo sa rôzneho príslušenstva týka. Telefón ešte obsahuje 30-pinový konektor, ktorý Apple prestal používať od iPhone 5 v roku 2012. Volanie, správy SMS, prehrávanie hudby a surfovanie na internete by mu však nemalo robiť najmenší problém.

iPhone 3GS za približne 35€

Apple bežne predáva staršie zariadenia, ako sú jeho aktuálne modely. Čistí tým svoje sklady a predá tým aj inde už vedľajšie produkty stále za pre neho priaznivú cenu. Tu sa teraz ale jedná čisto o iniciatívu spoločnosti SK Telink. Tá bude iPhone 3GS predávať za 44 tisíc wonov, čo je v prepočte niečo okolo 35 €.

Pozrite si aktuálne ceny na Slovensku iPhone X 64GB256GB

Zdroj: AppleInsider

Juhokórejská spoločnosť plánuje uviesť do predaja deväť rokov starý iPhone 3GS
Ohodnoť tento článok