DRÁMA: Miloval som Android, dnes milujem iPhone

Poviem vám svoj príbeh o tom, ako som prešiel z Androidu na iPhone, čo sa vo mne odohrávalo, z čoho som mal obavy a v čom som bol zbytočne skeptický.

Vždy som býval šetrný človek, ale zároveň náročný na výkon. Vždy som veril, že dokážem nájsť ten najlepší pomer cena/výkon. V elektronike to u mňa platilo o to viac. Mimochodom, býval som typický Androiďák. Poviem to na rovinu – Milujem Google. Vážne tú firmu milujem, milujem Google vyhľadávač, milujem Gmail, milujem Youtube, Disk a všetky možné softvérové riešenia od Google a aj ich aktívne používam. Miloval som aj Android.

Bol som ten typ človeka, že som veľa činností rád vykonával na mobile. Ja proste milujem technológie a milujem smartfóny, rozumné mobilné aplikácie a podobne. Mal som v dávnejšej dobe rôzne staré mobily, ale teraz sa zameriam výhradne na Android.

Bol som pokrytec a zrejme aj závistlivý

Keď som mal Android, cítil som sa ako človek budúcnosti. Moje prvé skúsenosti boli úžasné. Čokoľvek som na ňom skúšal, rôzne aplikácie a iné činnosti. Pohŕdal som Applom, pohŕdal som iPhonom – bol som pokrytec.

Veľké priznanie – myslím si, že som kedysi dávno odsudzoval Apple len a len preto, že som mal skrátka hlboko do vrecka. Áno, nie som milionár. Kedysi som krútil hlavou nad tým, ako si preboha niekto môže kúpiť mobil, ktorý stojí toľké prachy! Je to synáčik? Je rozmaznaný a rodičia mu dali? Chce machrovať tým, že má drahý telefón? Chce byť IN? Možno by som si to kedysi nebol priznal, ale bol som pokrytec, veľa som o tom ani nevedel, zrejme v tom bola aj závisť. Zrejme som príliš konzumný človek, ale keď som si konečne dokázal našetriť na smartfón za 200€ a zároveň som videl niekoho, ako strieda z roka na rok na novší a novší iPhone, ktorý je podstatne drahší, tak ma to trochu sralo. Ale čo už, povedal som si a pokračoval som v mojom vierovyznaní “cena/kvalita”.

Čo ma od iPhonov skutočne odrádzalo?

Jednoduchá odpoveď – NEOVERENÉ FÁMY. Poznáte to: “Nechcel by som iPhone, lebo s ním si OBMEDZENÝ”, “Rozbije sa ti to a čo potom.”, “Za toľké prachy si radšej kúp nejaký lepší HTC alebo Samsung a budeš mať ešte lepší výkon a aj ušetríš.”, “Na čo kupovať iPhone, aj tak sa ti do roka rozbije a pokazí a budeš si musieť kúpiť nový.” a tak ďalej – a tak ďalej. A vieto čo? JA SOM TOMU VERIL.

Ďalšou perličkou bývali názory (od Androiďákov) – “Do iPhonu sa nedá dať hudba!” – (dnes krútim hlavou…), “Z iPhonu sa nedá posielať cez bluetooth!” – (dnes zisťujem, že bluetooth som nepoužíval ani na Androide)… Jednoducho povedané, mal som veľa “overených” právd a dôvodov, prečo nechcieť iPhone.

Časom to ale prišlo

Časom som zistil, že ten môj “supervýkonný” Android sa cca do 3 mesiacov tak zahltí somarinami, že ho to spomaľuje. Pátral som po riešeniach a došiel som k výsledku – Bez Clean Masteru na Androide neprežiješ. Nemať čistiacu aplikáciu Clean Master na Androide, tak pri mojom skutočne náročnom využívaní mobilu by som musel robiť reset na továrenské nastavenia asi každý mesiac. Dnes si gratulujem, pretože vďaka Clean Masteru som ho musel tvrdo resetovať “IBA” každé 3-4 mesiace. Miloval som Clean Master. A dnes viem, že je to najdôležitejšia aplikácia (alebo jej podobné iné aplikácie) pre každého, kto má Android. Skutočne, kúpiť si teraz nejaký Android, tak prvé nainštalujem Clean Master a začnem upratovať už aj ten veľký bordel, ktorý tam je už od výroby.

Zamrzla aplikácia? Clean Master. Spomalil sa mobil? Clean Master. Nešla spustiť nejaká aplikácia? Clean Master. Nešlo načítať stránku na Google Chrome? Áno! – CLEAN MASTER!

Ako som úspešne používal Android a ešte úspešnejšie takmer každý deň aplikáciu Clean Master, prestávalo ma to baviť. Dospel som k “pokrokovému názoru”, na ktorom sa dnes smejem – Už asi potrebujem výkonnejší ANDROID.

Ale ako je u mňa zvykom, než kúpim novú vec, tak niekoľko dní fanaticky ňúram po internete a hľadám tú svoju povestnú CENO/KVALITU.

Zrazu prišlo osvietenie

Ako som tak hľadal…. a hľadal… a hľadal, tak som zisťoval, že vlastne rovnaké problémy majú aj majitelia tých najdrahších Androidov, ktoré sa dajú kúpiť. Čo teda budem robiť? Pokračovať v Clean Master mánii, kúpiť drahší Android? Alebo… skúsim ten iPhone? Nie, nie, nie, iPhone je predražená somarina a aj tak nechcem byť obmedzený. Ale keď… OK, idem si niečo na nete pokukať o iPhonoch. Hľadám, hľadám, “KURIOZITA: iPhone mu explodoval vo vrecku”, “ŠOKUJÚCE: Neoriginálne príslušenstvo mu poškodilo iPhone”… (zdroje? android magazíny) A ja si hovorím – OK, to chcem. Veď som nenašiel články o tom, ako je pomalý, nevýkonný…

Rozsudok?

ANDROID SI UŽ V ŽIVOTE NEKÚPIM !!! Och ako som len mohol byť tak hlúpy, taký pokrytec, ako som mohol veriť tým sr***ám, ktoré ma odstrašovali od iPhonu… Jednoducho povedané – Hľadal som najlepší pomer CENA/KVALITA a našiel som ho. Je to iPhone.

Textu k tomuto článku už bolo dosť, ale ak sa vám článok bude páčiť, inokedy napíšem články o konkrétnych mýtoch a faktoch na ktoré som narazil a podrobnejšie sa budem rozpisovať o jednotlivých aspektoch a faktoroch.

Dve perličky na záver

  1. Od kedy mám iPhone, nepoužívam žiadnu aplikáciu na čistenie bordelu a všetko šlape ako švajčárske hodziny za pecstocisíc eury. Smartfón však používam viac ako kedykoľvek predtým.
  2. Bratovi som minule asistoval pri resetovaní na továrenské nastavenia v jeho Samsungu S4 (hmmm tak toto sú tie vlajkové lode Androidu?)

Ak sa vám článok páčil, tak pravdepodobne už máte iPhone. 😀 Ale nie to som nechcel. Chcel som, aby ste dali Like alebo zdieľajte na Facebooku aby som vedel, že takýchto TRUE STORY by ste chceli prečítať viac.

DRÁMA: Miloval som Android, dnes milujem iPhone
4.3 (85.54%) 65 votesPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *