Erik – Vymenil som Samsung S6 za iPhone 6. Prečo? (ROZHOVOR)

vymenil samsung s6 za iphone 6

Pred pár dňami sme pridali článok – Miloval som Android, dnes milujem iPhone.

Prečítal si ho aj jeden z našich návštevníkov Erik. Pod náš zdieľaný facebook odkaz na tento článok napísal komentár “Tento text ma presvedčil o iPhone. Mal som predtým Samsung”. To nás samozrejme veľmi potešilo. Dostali sme nápad, že Erika kontaktujeme, aby sa s nami podelil o svoje dôvody a skúsenosti ako so Samsungom, tak aj s iPhonom. Erik vymenil Samsung S6 za iPhone 6.

Erik, napísal si nám, že aj náš článok ťa presvedčil prejsť zo Samsungu S6 na iPhone 6. Prečo si tak vlastne urobil?

Dôvod je ten, že môj bratranec má tiež iPhone a hovoril, že ho treba skúsiť .Bál som sa, lebo som bol Androiďák a Samsung bol pre mňa láska. Mal som Samsung od S3 až po S6 a na tom mi už odišiel dvakrát software. Nahneval som sa a prešiel som teda na iPhone 6.

Koľko ťa stál Samsung S6? Kúpil si ho nový alebo z druhej ruky?

Samsung S6 ma stál 650 € a kúpil som ho nový a hneď ako vyšiel. Bol kúpený v Orange.

Povedal si, že ti na ňom odišiel dva krát softvér. Mohol by si nám tie prípady viac popísať?

Mal som 32GB verziu. Ako som ten Samsung mal, tak som ho normálne používal a prišla chvíľa keď som mal som voľných už len nejako 3GB. A zrazu sa vypol. Dali mi v Orange o 2 týždne nový. Tam sa mi zas stalo, že som ho doma zapol a hneď sa vypol. Tak mi ho vymenili znova.

Podarilo sa ti takmer zaplniť celých 32GB. Takže používaš smartfón aktívne?

Áno používam ho aktívne, lenže tam zaberal okolo 8GB len samotný systém.

V minulosti si mal viac Samsungov a zrejme si tej značke bol verný. Ako hodnotíš Samsung, alebo operačný systém Android dnes?

Nebol zlý, ale po pár mesiacoch som tam musel dať Clean Master. Myslím si, že Android nemá na iOS. Aspoň to aktuálne tak platí.

Dnes už si teda majiteľom iPhone 6. Čím iPhone ťa očaroval?

Mne nejde ani moc o výzor, ale o kvalitu. Podľa mňa dnes je to tak, že každý mobil je pekný. Hlavne ma očaril svojou rýchlosťou a tým, že sa nezasekáva.

Ako by si porovnal Samsung S6 a iPhone 6 v rýchlosti?

Samsung sa mi zdal najskôr trošku rýchlejší, ale keď som ho zaplnil, tak bol už veľmi pomalý. iPhone je teraz rýchlejší, aj keď tam mám presne tie aplikácie, ktoré som mal aj na Samsungu, na ktorom mi to však začalo blbnúť.

Takže tvrdíš, že keď používaš iPhone 6 a Samsung S6 rovnakým spôsobom, tak z toho vychádza lepšie iPhone 6?

Áno.

A aké aplikácie používaš najčastejšie?

Hlavne Facebook, Messenger, Instagram, Snapchat, Dubsmash, hry napríklad Real Racing a Fifa 16.

Takže z toho usudzujeme, že si úplne bežný používateľ, ktorý chodí na sociálne siete, občas si zahrá nejakú hru… Obidva smartfóny sú cenou drahšie. Myslíš si, že pre bežného používateľa je vhodnejší iPhone? Ak áno, prečo?

Určite to záleží dosť od toho, koľko má v peňaženke. Myslím si, že človeku postačí aj iPhone 5. Raz som mal iPhone 4S, ktorý mal iOS 7 a stačilo to na tú dobu. Podla mňa je iPhone vhodnejší, lebo človek má aspoň istotu, že mu tam všetko pôjde.

Používal si na Samsungu často Clean Master, alebo podobnú aplikáciu na čistenie?

Áno, Clean Master.

Používaš aj na iPhone nejakú čistiacu aplikáciu? Alebo myslíš, že na iPhone to nie je potrebné?

Nie, nie je to potrebné.

Ako by si celkovo porovnal iPhone a Samsung? Ako by si porovnal Android a iOS? Ktorý mobil a ktorý iOS je lepší a prečo?

iPhone aj Samsung je dobrý. Andorid je skôr pre takých, čo tam chcú dávať cracknuté hry, ktoré si môžu kdekoľvek na internete zadarmo stiahnúť. Ja si radšej hru zaplatím ako by som mal mať 1000 vírusov.

Si teda spokojný s iOS viac ako s Androidom a ostaneš už pri ňom?

Áno, som spokojný a určite pri ňom ostanem.

Je stále veľa ľudí, ktorí majú Android a nie sú s nim spokojní. Chceli by skúsiť iPhone, ale stále si nie sú istí. Čo by chcel odkázať ľuďom, ktorí majú mobil s Androidom a stále váhajú nad tým, či prejdú na iPhone?

Ľudia, prejdite, nebojte sa… Ja som sa bál tiež, ale riskol som to. Risk je zisk. Dávam jednoznačne palec hore pre iPhone!!!

……….

Na Erikovom prípade môžeme vidieť, že niekedy “Androiďákovi” stačí len prekonať strach alebo predsudky o iPhone alebo o iOS. Výsledkom môže byť jeho väčšia spokojnosť ako kedykoľvek predtým. Erik dlho fungoval na Samsungoch, mal s nimi veľké skúsenosti a zbožňoval ich. Napriek tomu ho časom začal rozčuľovať slabý výkon a zasekávanie, ktoré sa typicky na Androidoch začne prejavovať po pár mesiacoch. Erik už s tým nemal viac strpenia. Chcel, aby mobil slúžil jeho majiteľovi a nie opačne. Tak sa rozhodol prejsť na iPhone a teraz je šťastný, že tak urobil.

Podobný príbeh má veľa ľudí, ktorí predtým fungovali na Androide. Chceme povedať, že je úplne v poriadku, ak niekto má Android preto, že je s ním spokojný, alebo preto, že si proste nemôže dovoliť drahší iPhone. Nikoho za to neodsudzujeme. Myslíme si ale, že nie je v poriadku vyhodiť za Android 650 €, hrdo vlastniť vlajkovú loď Samsungu, ktorý by mal fungovať tip-top, ale namiesto toho sa zahltí, spomalí a začne zasekávať. Myslíme si, že nie je náhoda, že väčšina ľudí, ktorí prešli z Androidu na iOS, tak sa ku Androidu už nikdy nevrátia. A určite vedia veľmi dobre prečo.

……….

Ak sa vám Erikov príbeh páčil, dajte Like, alebo zdieľajte na Facebooku.
Máte podobnú, alebo inú skúsenosť s tým, ako ste prešli na iPhone? Môžete sa o tom s nami podeliť. Kontaktujte nás na info(zavináč)iloveapple.sk a radi s vami spravíme podobný rozhovor. Alebo máte možnosť svoj príbeh napísať úplne sám ako článok TU.

Erik – Vymenil som Samsung S6 za iPhone 6. Prečo? (ROZHOVOR)
1.4 (28.47%) 85 votes