HomePod spotrebuje menej energie ako priemerná LED žiarovka

HomePod spotrebuje menej energie

Apple v piatok odštartoval predobjednávky na HomePod, ktorý však bude dostupný zatiaľ len v USA, Austrálii a Veľkej Británii. Pozrite si prvé reklamy na HomePod

Zaujímavé informácie o HomePode

Uvažovali ste o HomePode? Báli ste sa vysokej spotreby, kvôli veľmi kvalitnému zvuku a mnohým jeho funkciám? Podľa správy, ktorú Apple k HomePod vydal, je totiž táto hračka na spotrebu energie naozaj šetrná a to dokonca tak, že vašu peňaženku zaťaží menej ako priemerná LED žiarovka.

HomePod spotrebuje menej energie

Priemerná LED žiarovka s certifikáciou Energy Star spotrebuje zhruba 9-10 wattov, HomePod sa však pohybuje pri prehrávaní hudby zhruba o jeden watt nižšie. Ak sa potom HomePod prepne do úsporného režimu, ktorý sa u neho automaticky spúšťa po ôsmich minútach nečinnosti, je jeho spotreba ešte výrazne menšia.


Základným kameňom celej úspory je použitie energeticky úsporných komponentov a softvéru, ktorý je schopný vďaka smart funkciám spotrebu reproduktora podľa potreby korigovať.

A to nie je všetko

Okrem veľmi nízkej spotreby sa však HomePod pýši aj ďalšími skvelými vlastnosťami, ktoré potešia nejedného ekológa. Apple totiž na jeho výrobu nepoužil PVC, berýlium a ani žiadne iné toxické materiály. Obalové materiály, v ktorom vám Apple HomePod predá či doručí, potom pochádza zo 100% recyklovaného papiera a z lesov, ktoré si Apple sám spravuje práve pre výrobu krabičiek. Ako teda môžete vidieť, HomePod je skutočne všestranne šetrný. Cena HomePodu sa pohybuje okolo  365 €.

Zdroj: MacRumors

HomePod spotrebuje menej energie ako priemerná LED žiarovka
Ohodnoť tento článok