iOS 10 sa už nachádza na takmer 80% všetkých aktívnych Apple zariadeniach

iOS 10 je s nami už takmer päť mesiacov a od prvého dňa jeho podiel neustále rastie.

Najnovšie dáta ukazujú, že sa aktuálne iOS  10 nachádza na 79% všetkých mobilných Apple produktov. Ide tak o veľmi slušnú hodnotu ktorá dokazuje, ako sú systémové aktualizácie na platforme Apple koherentné.

iOS 9 sa momentálne nachádza na 16% všetkých produktov a skoršie verzie iOS sú nainštalované na zvyšných 5% produktov. Medzi týchto 5% budú patriť najmä staršie zariadenia, ktoré už nespĺňajú hardvérové podmienky pre najnovšie verzie operačných systémov – teda prvé iPady, iPhone 3GS a spol.

iOS 10 sa už nachádza na takmer 80% všetkých aktívnych Apple zariadeniach

iOS vs. Android

Ak by sme mali porovnať rýchlosť adaptácie iOS 10 a iOS 9, nový operačný systém je na tom o niečo málo lepšie, než bol jeho predchodca. Vlani v rovnakej dobe bola adaptácia iOS 9 na 77%. Ak sa pozrieme ku konkurencii, najnovšia verzia Androidu s názvom Nougat, je v súčasnosti iba na 1,2% aktívnych Android telefónov. A to má za sebou už viac ako pol roka pôsobenia na trhu. Predchádzajúca verzia Lollipop, ktorá vyšla v novembri 2014, je na 32,9% aktívnych telefónov.

iOS 11

Dá sa tiež očakávať, že príliš mnoho veľkých aktualizácií pre 10. verziu iOS už neuvidíme. V súčasnej dobe prebieha beta test iOS 10.3. V júni potom Apple v rámci WWDC predstaví iOS 11, ktoré sa medzi koncových užívateľov dostane s príchodom nových iPhonov v septembri.

 

Zdroj: MacRumors

iOS 10 sa už nachádza na takmer 80% všetkých aktívnych Apple zariadeniach
Ohodnoť tento článok