V budúcej aktualizácii iOS bude možné vypnúť spomaľovanie iPhonov

iOS bude možné vypnúť spomaľovanie iPhonov

Tim Cook sa v rozhovore s ABC News vyjadril, že v ďalšej aktualizácii iOS si bude môcť užívateľ vybrať, či chce spomaliť starší iPhone na lepšie fungovanie.

Už od budúcej aktualizácie iOS bude možné vypnúť spomaľovanie iPhonov

Na túto správu čakalo mnoho užívateľov a Apple si tak nejako sám zavaril. Predpokladajme, že funkcia vypnutia / zapnutia spomaľovania iPhonu by mohla byť dostupná už vo verzii 11.2.5, ktorá je aktuálne vo fáze beta testovania a medzi verejnosť by sa mala vypustiť počas nasledujúcich týždňov. Tento krok mal Apple urobiť už dávno a celá aféra spomaľovania iPhonov sa vôbec nemusela stať.

Čítajte tiež: Francúzsky úrad začal vyšetrovanie kvôli údajnému podvodu a plánovanému zastarávaniu Apple výrobkov

Ako to začalo?

Celá aféra spomaľovania iPhonov vyplávala na povrch, keď ju Apple oficiálne priznal. Mnoho používateľov si totiž sťažovalo na fakt, že po nejakom čase sa ich iPhony spomalí a ich výkon nie je taký, aký bol, keď si zariadenie vybalili z krabičky. To je však logické, pretože náročnosť aplikácií a všeobecne celého systému iOS sa každým rokom zvyšuje a staršie telefóny skrátka nemusia všetko “utiahnuť”.

Čítajte tiež: 370 tisíc ľudí z Južnej Kórey podáva žalobu na Apple

Staršie telefóny majú tiež logicky menšiu kapacitu batérie, ktorá sa bežným používaním pomaly ale isto kazí a batéria tak postupne umiera. A kvôli tomu, že nárok na iOS a aplikácie je vyššia a vyššia, tak horšia batéria by všetko nemusela riadne uživiť a telefón by sa tak mohol napríklad uprostred dňa úplne vybiť alebo znenazdania vypnúť. A tu je kameň úrazu. Apple si totiž povedal, že tým nebude zaťažovať užívateľa, ale že všetko vyrieši on.  Apple mal používateľa informovať, ako to plánuje v budúcej verzii iOS.
Apple teda podtaktoval procesor zariadení a tým znížil výkon, aby batéria všetko stíhala. Teraz si teda užívateľ bude môcť vybrať, či chce iPhone spomaliť na lepšiu výdrž batérie, alebo si nechá telefón maximálne výkonný, ale daň bude to, že telefón bude mať horšiu výdrž batérie.
Zdroj: TheVerge

V budúcej aktualizácii iOS bude možné vypnúť spomaľovanie iPhonov
Ohodnoť tento článok