Nadmerné používanie technológií môže ohroziť vaše zdravie

iPad Neck

Využívate iPhone, iPad alebo ďalšie smart technológie denne niekoľko hodín? Pri nesprávnom používaní si môžete ublížiť.

iPad neck

Možno ste si už všimli, že ľudia pri kráčaní a zároveň využívaní iPhone a iného telefónu majú hlavu dole a sú trochu zhrbení, majú upadnuté ramená. Taktiež tomu je pri používaní iPadu, ktorý sa stáva čoraz viac populárnejším na školách a vo firmách. Pri nesprávnom používaní dochádza u používateľa k bolestiam v krčnej chrbtici, v ramenách a v hlave.

Ženy trpia dvakrát viac ako muži

Podľa prieskumu, ktorý vykonali výskumníci UNLV, sa bolesti objavili u trištvrte účastníkov. Medzi najčastejšie príznaky patrí stuhnutosť krku, bolesti krku a hornej časti ramien. Výsledky ukázali, že veľké percento tínedžerov trpí bolesťami kvôli neustálemu používaniu elektronických zariadení v nevhodných pozíciách. Študenti väčšinou sedia tak, že rizikové oblasti ich tela nemajú žiadnu oporu, čo je chyba.
“Naše výsledky ukázali, že používaním tabletov vo viacerých neobvyklých polohách, ako je ležanie na boku či na chrbte, bolo často spojené so symptómami,” uvádza štúdia. “Dlhotrvajúca krčná flexia sa obvykle pozoruje, ak je tablet umiestnený na stole a nie je v úrovni očí. Môže tak dôjsť k predĺženiu a zväčšeniu svalov. ”
Štúdia ďalej zistila, že problémy zvané iPad neck postihujú predovšetkým ženy. Podľa údajov sa na bolesti krku spôsobené nesprávnym používaním tabletov sťažovali predovšetkým ženy.

Ako tomu zabrániť?

  • Seďte na stoličke s opierkou chrbta.
  • Používajte stojan na iPad.
  • Umiestnite si iPad do úrovní očí, aby ste boli vzpriamenej polohe.

Zdroj: ScienceDaily, DailyMail

Nadmerné používanie technológií môže ohroziť vaše zdravie
Ohodnoť tento článok