iPhone 6s predstavia tam, kde pred 38 rokmi Steve Jobs predstavil Apple II

Apple potvrdil, že predstavenie iPhonu 6s a iPhonu 6s Plus sa uskutoční v San Franciscu divadle Bill Graham Civic Auditorium, o ktorom sa začalo špekulovať niekoľko dní vopred. Práve zvolené divadlo je prekvapujúce voľbou, keďže ponúka kapacitu pre 7000 divákov, čo je približne 3,5-krát viac, než všetky predchádzajúce budovy, kde sa konalo predstavenie iPhonu. Práve kvôli tomu sa objavujú informácie, že predstavenie iPhonu 6s nebude len tak hocijaké, ale bude sa jednať naozaj o veľkú a dôležitú udalosť, kde nám Apple možno ukáže aj oveľa viac, než len oba nové iPhony a Apple TV.

Okrem obrovskej kapacity je divadlo ešte zaujímavé kvôli tomu, že v roku 1977, teda pred 38 rokmi, tu Steve Jobs po boku Steva Wozniaka predstavil počítač Apple II, čo bol vôbec posledný osobný počítač zostrojený jedným jediným človekom – a to práve Stevom Wozniakom . Apple II bol veľmi populárny medzi domácimi užívateľmi, ale potom sa rozšíril dokonca aj do firiem. Postupom času nasledovalo aj niekoľko ďalších verzií ako II Plus, IIe, IIc a IIGS.

Apple II bol na svoju dobu výkonný, ale tiež pomerne drahý počítač, aj napriek tomu si ale našiel veľa obľúbencov a bol používaný aj v školách. Veľkou zaujímavosťou potom je, že samotný Apple predával Apple IIGS až do roku 1993 a v školstve sa udržal až do roku 2000, teda na dnešné pomery neuveriteľných 23 rokov po predstavení.

apple_II_001-780x520

zdroj: cult of mac

 

iPhone 6s predstavia tam, kde pred 38 rokmi Steve Jobs predstavil Apple II
5 (100%) 5 votesPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *