iPhone 8, 8 Plus a X má podporu satelitného systému Galileo pre lepšiu GPS

iPhone 8, 8 Plus a X Galileo pre lepšiu GPS

iPhone 8, 8 Plus a X má podporu globálneho satelitného navigačného systému Galileo. Tieto informácie mal pritom Apple uvedené na stránke technických špecifikáciách iPhonu o mesiac skôr, než predstavil nové iPhone 8, 8 Plus a X.

Galileo sa pripája k existujúcej podpore globálneho navigačného systému (GPS) prevádzkovaného americkou vládou, globálneho satelitného navigačného systému (GLONASS) prevádzkovaného ruskými ozbrojenými silami a QZSS, regionálneho kvázi-zenitového satelitného systému používaného v Japonsku.

Podľa Európskej agentúry pre globálny navigačný satelitný systém bude podpora Galileo v nových iPhonoch umožňovať užívateľom ťažiť z presnejšieho umiestnenia, ktoré je schopné kombinovať signály GPS, GLONASS a Galileo.

Galileo, hovorí: Agentúra, má modernú signálnu štruktúru, ktorá je schopná pomáhať užívateľom lepšie udržiavať svoju fixáciu polohy pri navigácii po celom svete.

Podpora viacerých satelitov tiež zvyšuje dostupnosť signálu v mestských oblastiach, kde môžu budovy obklopovať oblohu a obmedziť počet viditeľných družíc. Galileo disponuje 15 prevádzkovými družicami na obežnej dráhe a tromi, ktoré sú v testovaní v porovnaní s 31 družicami GPS a 24 satelitmi GLONASS. Do roku 2020 sa očakáva, že Galileo bude prevádzkovať 30 družíc.

Celosvetová podpora pre QZSS je tiež v novej zostave Apple iPhone 2017. Modely iPhone 7 a iPhone 7 Plus predaných v Japonsku už skôr podporovali QZSS, ale teraz všetky iPhony ponúkajú túto funkciu. QZSS, na rozdiel od systémov Galileo, GPS a GLONASS, je obmedzená na tri družice a je prijateľná iba v rámci Japonska.

Zdroj: MacRumors

iPhone 8, 8 Plus a X má podporu satelitného systému Galileo pre lepšiu GPS
Ohodnoť tento článok