Q4 2017: Predaje iPhone X tvoria 35% z celkových ziskov na trhu so smartphonmi

iPhone X 35% z celkových ziskov

Podľa analytickej spoločnosti Counterpoint Research dosiahol iPhone X vo štvrtom štvrťroku minulého roka 35% celkových celosvetových ziskov na trhu so smartphonmi.

Vlajková loď cupertinskej spoločnosti generovala päťkrát väčší zisk, než malo dohromady 600 výrobcov telefónov s Androidom, a to aj napriek tomu, že iPhone X sa v danom štvrťroku predával iba posledné dva mesiace, teda november a december.

iPhone X vo štvrtom štvrťroku minulého roka 35% celkových celosvetových ziskov na trhu so smartphonmi.

8 priečok z 10 pre Apple

iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7 a iPhone 7 Plus, nasledovali iPhone X. V podstate smartphony kalifornského giganta obsadili v rebríčku najlepšie zarábajúcich smartphonov posledného štvrťroku 2017 hneď 8 priečok z 10, čo je naozaj úctyhodné. Apple sa tak stal najlukratívnejšou značkou, ktorá za dané obdobie získala masívnych 86% zisku na trhu mobilných telefónoch.

 

Apple neinformuje o tom, ako si viedli jednotlivé modely iPhonov, a tak je ťažké určiť, aké presné sú výsledky analýzy spoločnosti Counterpoint Research. Apple však za štvrtý kvartál minulého roka dosiahol rekordné zisky a predaje, pričom predal celkovo 46,7 miliónov iPhonov.

 

Zdroj: MacRumors

Q4 2017: Predaje iPhone X tvoria 35% z celkových ziskov na trhu so smartphonmi
Ohodnoť tento článok