iPhone X udáva nový smer, ktorým sa budú telefóny uberať. Pozrite sa na telefóny, ktoré sa až príliš podobajú iPhone X

iPhone X udáva nový smer

Ak ste pozerali sledovali MWC 2018 (Mobile World Congress) mohli ste si všimnúť, že sa tam objavilo až podozrivo veľa telefónov, ktoré vyzerajú ako iPhone X.

iPhone X udáva nový smer

Podobnosťou myslíme tzv. Notch, čiže výrez na hornej hrane displeja. Na MWC 2018 sa objavilo veľa neznámych, ale aj známych výrobcov, ktorí sa trochu viac inšpirovali iPhonom X, vrátane veľkých spoločností, ako sú Huawei, LG či Asus.

Pozrite sa na zaujímavú koláž. Niektoré telefóny vyzerajú ako iPhone X menej, iné viac. Výrobcovia sa dokonca inšpirovali aj v samotných východiskových tapetách telefónov. Spoznali by ste medzi nimi iPhone X?

Pozrite si aktuálne ceny iPhone X na Slovensku: iPhone X 64GB, iPhone X 256GB

iPhone X udáva nový smer

Konkurenčný Android notch podporuje

Všetky tieto smartphony majú operačný systém Android, ktorý v niektorých prípadoch vyzerá presne ako iOS.
Horný výrez bude zaiste trend do budúcnosti. Už teraz vidíme veľa telefónov s týmto dizajnovým prvkom, nehľadiac na to, že pred pár dňami vydal Google prvú vývojársku verziu nového operačného systému Android P, ktorý vie natívne podporovať práve spomínaný notch.

Ako si môžete všimnúť na obrázku je tiež zobrazený Essential PH1, aj keď má dosť odlišný výrez ako smartphony, ktoré napodobňovali iPhone X. Essential PH1 bol predstavený ešte pred iPhone X. Potom tu je Wiko Wave 2, ktorý kopíruje skôr Essential PH1 ako samotný iPhone X.

 

Zdroj: BGR

iPhone X udáva nový smer, ktorým sa budú telefóny uberať. Pozrite sa na telefóny, ktoré sa až príliš podobajú iPhone X
Ohodnoť tento článok