V čom sa líši aktuálne najnovší iPad od iPadu Pro 10,5″ ?

najnovší iPad od iPadu Pro 10,5"

Rozdiel je viditeľný hneď na prvý pohľad. Displej iPadu Pro 10,5″ je o niečo väčší a lepšie tak využíva prednú stranu. Ak by sme sa bavili o displeji ako takom, tak ten je samozrejme tiež lepší v iPade Pro. V oboch iPadoch je obsiahnutá funkcia Night Shift, ktorá upravuje farby displeja do žlta tak, aby bolo používanie vo večerných hodinách príjemnejšie.

Čo sa týka výkonu, tak v iPade Pro 10,5″ je umiestnený procesor A10X Fusion, ale v novom iPade len A10 Fusion, čo je rovnaký čipset, ako je použitý pri iPhone 7 či 7 Plus. Výkonnejší iPad Pro má tiež väčšiu RAM pamäť a to rovné 4GB. Nový iPad sa bude musieť uspokojiť s polovičnou hodnotou, tj. 2GB RAM. Nemusíte sa ale báť, že by ste si na novom iPade nezahrali tie najnáročnejšie 3D hry, alebo hry využívajúce rozšírenú realitu.

V čom sa líši aktuálne najnovší iPad od iPadu Pro 10,5″

najnovší iPad od iPadu Pro 10,5"

Apple iPad Pro 10,5″ je tiež vybavený štyrmi reproduktormi, oproti tomu má nový iPad len dva. To je škoda, pretože počúvanie hudby či videa zo stereo reproduktorov je podstatne príjemnejší, než z reproduktorov umiestnených na jednej strane zariadenia. Nesmieme tiež zabudnúť na fotoaparát, ktorý má u iPadu Pro 10,5″ 12 Mpx a u nového iPadu len 8 Mpx a ešte k tomu nie je obsiahnutý blesk. K tomu je samozrejme aj prispôsobená cena a tak nový iPad je o polovicu lacnejší.

Zdroj: MacRumors

V čom sa líši aktuálne najnovší iPad od iPadu Pro 10,5″ ?
Ohodnoť tento článok