Netflix očakáva, že TV show Apple budú spojené s Apple Music alebo iOS

netflix

V posledných týždňoch a mesiacoch sa pomerne často rozpráva o tom, že sa Apple chystá presadiť vo filmovom priemysle. Obavy z Apple a jeho tvorby totiž včera vyjadril aj Netflix, ktorého streamovacie služby sú vo svete obrovsky populárne.

Apple a Amazon Studios sú konkurenciou pre Netflix

Včera sa Netflix pochválil svojimi skvelými výsledky za štvrtý kvartál minulého roka, ktoré zahŕňajú napríklad tržby vo výške 3,29 miliárd dolárov či 8,3 milióna nových zákazníkov. Ďaleko zaujímavejšie ako samotné čísla sú však starosti Netflix z toho, ako sa bude filmový priemysel v nasledujúcich mesiacoch a rokoch vyvíjať. Vo svojom liste investorom totiž uviedol, že mu rastú hneď dvaja veľkí konkurenti. Jedným je Amazon Studios, ktorého rozpočet na filmovú tvorbu je naozaj obrovský, a druhým potom Apple.

Apple chystá pestrý program

Obavám Netflix sa nemôžeme čudovať. Apple má podľa dostupných informácií naplánovaných naozaj veľa zaujímavých relácií, medzi ktorými by mali byť ako diela filmových velikánov typu Steva Spielberga, tak aj seriály konkurujúcej Hre o tróny z HBO. Obsah, ktorý sa Apple chystá ponúkať, je tak naozaj lákavý a ak sa mu podarí všetko na dostatočnej úrovni zrealizovať, získa pre svoju službu veľa divákov.

Apple služby v rámci iOS alebo ako súčasť Apple Music?

Ďalším veľkým problémom, ktorý by mohol príchodom relácií od Apple pre Netflix nastať, by potom mohla byť samotná dostupnosť a cena. Netflix je presvedčený o tom, že svoje relácie Apple ponúkne buď v rámci iOS alebo ako súčasť Apple Music. Práve Apple Music je však v porovnaní s Netflix lacnejší a ak by Apple jeho cenu nijako výrazne nezmenil, mohol by získať mnoho divákov aj vďaka nej. Ďaleko horšou variantou by však bola pre Netflix integrácia Apple filmov do samotného iOS, čo by umožňovalo okamžitý prístup k službe cez viac ako jednu miliardu Apple produktov s iOS. Na takéto čísla sa však Netflix, ku ktorého využívaniu je potreba aplikácie tretej strany, v žiadnom prípade nedostane. Integrácia priamo do iOS je však už teraz viac ako nepravdepodobná.

Ako sa situácia ohľadom Apple a jeho filmovej tvorby vyvinie?

Ak sa však začal strachovať aj taký velikán, akým je Netflix, mohli by sme sa dočkať naozaj zaujímavej služby ponúkajúcej skvelý obsah.

Čítajte tiež: Apple zaplatí Jennifer Aniston a Reese Witherspoon 1,25 miliónov dolárov za každú epizódu rannej show

Zdroj: 9to5mac, Variety

Netflix očakáva, že TV show Apple budú spojené s Apple Music alebo iOS
Ohodnoť tento článok