Nový iPhone 6s – Bude sa ohýbať?

Po tom, ako v septembri minulého roka prišli na svet iPhone 6 a iPhone 6 Plus, niektorí majitelia týchto zariadení začali mať problémy s tým, že sa im iPhony ohýbali pri bežnom používaní. Tento problém neformálne známy ako “Bendgate” sa stal veľmi populárny na internete a začali vznikať mnohé videá, ktoré toto ohýbanie testovali. Zistilo sa, že nebolo treba príliš veľkej sily na to, aby ste iPhone ohli. Ako to bude u iPhonu 6s ?

iphone-6s-bude-sa-ohybat-00
iPhone 6 Plus – Skúška ohýbania od Lewisa Hilsentegera z Unbox Therapy

Apple neskôr poznamenal, že ohýbanie u iPhonu 6 Plus pri bežnom používaní je “extrémne vzácne”. Dodal, že dostal len deväť sťažností od zákazníkov k tejto problematike. Spoločnosť Apple uviedla, že iPhone 6 a iPhone 6 Plus sú vybavené “precízne konštruovaným unibody krytom” z kvalitného hliníka a že s použitím nerezovej ocele a titánu sú posilnené citlivé miesta. Takmer rok však ubehol a Apple dnes tvrdí, že vylepší konštrukciu iPhonu 6s tým, že posilní slabý zadný plášť iPhonu a aj zvyšok zariadenia. Z nového videa na youtube (Unbox Therapy) vyplýva, že v oblasti okolo Home tlačidla a tlačidiel hlasitosti má mať iPhone 6s silnejší. Usudzujeme tak podľa novej hrúbky v týchto oblastiach, a to 1,9 mm u iPhonu 6s oproti 1,14 mm u iPhonu 6. To naznačuje, že očakávaný nový iPhone by mohol byť menej náchylný na ohýbanie.

(článok pokračuje pod videom)

iPhone 6s – No More Bend?

Zaujímavé je, že video ukazuje, že zadný plášť iPhonu 6s má byť o niečo ľahší, napriek tomu, že má byť silnejší v určitých slabých miestach. Údajne zadný kryt iPhonu 6s váži 25 gramov, v porovnaní s 27 g u iPhonu 6. To naznačuje, že Apple asi použije pre nasledujúcu generáciu svojich smartfónov nový typ hliníka.

zdroje: macrumors, Unbox Therapy (youtube)

Nový iPhone 6s – Bude sa ohýbať?
5 (100%) 6 votesPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *