Nový Samsung Galaxy Note S8: Konkurencia pre iPhone 8?

Samsung pred pár dňami predstavil svoj gigantický 6,3″ smartfón – Samsung Galaxy Note S8, ktorý by mal byť okrem Samsung Galaxy S8 vlajkovou loďou Samsungu. Poďme sa pozrieť, čo nám toto zariadenie prináša a či môže ohroziť iPhone 8!

Samsung Galaxy Note S8

Samsung začal predstavenie pod názvom Unpacked veľmi odvážne. V nostalgickom videu prešiel históriu série a spomenul tiež minuloročnú situáciu okolo Note 7. Urobil rozhovory s niekoľkými užívateľmi a skrz nich ukázal, že ostali spoločnosti verní aj napriek spomínanému škandálu a Samsung napriek všetkému podporujú.

Juhokórejská spoločnosť si dôveru svojich zákazníkov zaslúži. Minuloročnému neúspechu sa postavila úspešne, aj keď si mnohí mysleli, že je to jej koniec. Odpoveďou bolo skvelé zariadenie v podobe S8. Note 8 v nastavenom odkaze pokračuje.

Najväčšou výhodou nového zariadenia bude samozrejme taktiež displej: 6,3″ Quad HD + Super AMOLED “Infinity Display” od okraja k okraju a vyzerá snáď ešte lepšie ako u S8. Predný fotoaparát má 8MP so svetelnosťou f/1,7. Zadná kamera je dvojitá s 12MP a optickou stabilizáciou obrazu. Jeden má širokouhlú šošovku so svetelnosťou f/1,7 a druhý je “teleobjektív” so svetelnosťou f/2,4.

Výkon bude dodávať 10nm procesor a 6GB RAM s podporou 3300 mAh batérie. K dispozícii budú tri veľkosti úložného priestoru: 64GB, 128GB a 256GB. Nechýba ani odolnosť proti prachu a vode s certifikáciou IP68. Vylepšené S Pen so senzorom tlaku je len čerešničkou na torte.

Samsung Galaxy Note S8

Samsung Galaxy Note S8 vs iPhone 8

Nás, používateľov Apple asi najviac zaujíma, či bude môcť toto zariadenie konkurovať iPhonu 8, a ak áno, do akej miery. Podľa niektorých analytikov pôjde o neskrotného rivala. Napríklad Mark Moskowitz si myslí, že kvôli jeho vysokej cene si iPhone 8 nekúpi ani jeden z piatich potencionálnych zákazníkov. To môže byť skvelá príležitosť pre Samsung expandovať do prémiovej triedy. Najskôr by sme však mali vedieť, že Moskowitzove predikcie týkajúce sa Apple sa v poslednej dobe nenapĺňajú. Bol to práve on, kto predpovedal prepad akcií AAPL krátko predtým, než prelomili všetky očakávania tretieho štvrťroku. Zároveň to bol on, kto v júni AAPL pochoval, ani nie dva mesiace pred prekonaním všetkých ich rekordov.

Na druhú stranu, ani Galaxy Note 8 nie je z lacného kraja. Základný 64GB model začína na 960 dolároch. Najnovšie odhady stanovujú cenu iPhonu 8 niekam na 999 dolárov, niektoré staršie odhady tipujú trochu vyššiu. Je to veľa peňazí, avšak tých 40 dolárov rozdielu už na tejto úrovni nie je žiadny rozdiel. Cena nič znamenať nebude, pôjde len a len o to, aký iPhone 8 bude.

Zdroj: MacRumors, 9to5Mac

Nový Samsung Galaxy Note S8: Konkurencia pre iPhone 8?
Ohodnoť tento článok