Prečo príde iPhone XR na trh o mesiac neskôr?

Prečo príde iPhone XR na trh o mesiac neskôr?

iPhone XR bude dostupný až v októbri, o mesiac neskôr ako iPhone Xs a Xs Max. Prečo iPhone XR vyjde v októbri?

 

Už počas leta prebiehali v médiách špekulácie o tom, že Apple nezačne jednu z domnelých variantov jeho iPhonu predávať s ostatnými. A už vtedy bolo spomínané, že to bude mať na svedomí LCD panel, ktorým bude osadený. Tieto zvesti sa s predstavením nových modelov potvrdili.

Prečo príde iPhone XR na trh o mesiac neskôr?

Dodávateľom LCD panelov iPhonu XR sú pravdepodobne dve spoločnosti – LG a Japan Display, ktorým trvalo vysporiadať sa s problematickým dizajnom iPhonu predsa len nejaký ten čas. LCD panely totiž nemôžu byť ohýbané tak dobre, ako je tomu u OLED displejov. Druhý problém bol s unikajúcim svetlom.

 

LCD panely totiž na rozdiel od technológie OLED stále potrebujú podsvietenia. Kvôli tomu musí byť ich rezania úplne presné. A pretože všetky novo predstavené iPhony obsahujú výrez pre čelnú kameru, museli si konštruktéri poradiť aj s týmto. Je tu totiž nevyhnutný úplne presný rez ako bolo povedané napríklad tu.
Pre Apple ale môže byť neskorší začiatok predaja iPhonu XR aj výhodou. Modely Xs aj Xs Max sú cenovo o niečo vyššie. Všetci nedočkaví, tak siahnu skôr po nich, než aby čakali ďalší mesiac. A to sú jasné peniaze pre Apple.

 

Zdroj: 9to5macTheVerge

Prečo príde iPhone XR na trh o mesiac neskôr?
Ohodnoť tento článok