Predaje Apple Watch naďalej rastú. Apple predal za rok 2017 18 miliónov kusov

Predaje Apple Watch za rok 2017

Predaje Apple Watch naďalej rastú. V minulom roku tak zaznamenali 50% nárast odbytu oproti predchádzajúcemu roku 2016 a predalo sa ich 18 miliónov.

Konkrétny počet nie je známy, pretože Apple Watch spadajú do kategórie “ostatné” a pripočítavajú sa k nim aj výsledky predajov Apple TV, AirPods, Beats atď. S týmto číslom prišla firma Canalys, ktorá pravidelne robí rôzne prieskumy trhu. V roku 2016 Apple predal 12 miliónov kusov Apple Watch.

Pozrite si aktuálne ceny Apple Watch Series 3 38mm na Slovensku.

Predaje Apple Watch naďalej rastú

Z celkového počtu predaných kusov bolo 48 % najnovších modelov Apple Watch Series 3. Zvyšok potom predstavovali predchádzajúce generácie. 13 % užívateľov dalo prednosť verzii s LTE modulom, čo je, s prihliadnutím na to, že táto služba nie je v mnohých krajinách vôbec podporovaná, skvelý výsledok. Rast predajov Apple Watch pritom narastá každého štvrťroka, čo spomenul aj sám CEO Appla Tim Cook.

Pozrite si aktuálne ceny Apple Watch Series 3 42mm na Slovensku.

Masívne predaje Apple Watch, najväčšia firma na hodinky

Apple je najväčšia firma, ktorá vyrába hodinky. S touto informácií prišiel Francisco Jeronimo, riaditeľ pre výskum v spoločnosti IDC. Masívne predaje Apple Watch znamenajú aj to, že predbehli klasickú švajčiarsku výrobu. Ak by ste tak sčítali predaje všetkých značiek švajčiarskych hodiniek vo štvrtom štvrťroku roku 2017, stále by na predaje Apple Watch za rovnaké obdobie nedosiahli. Stalo sa tak prvýkrát a určite nie naposledy.

Tretie výročie Apple Watch

V apríli budú mať Apple Watch svoje tretie výročie. Za toto krátke obdobie sa im tak podarilo stať sa najobľúbenejšou nositeľnou technológiou na svete. Koniec mechanických hodiniek to neznamená, ale klasické hodinárske remeslo to bude mať o niečo ťažšie.

Zdroj: MacRumors

Predaje Apple Watch naďalej rastú. Apple predal za rok 2017 18 miliónov kusov
Ohodnoť tento článok