Samsung predal skoro dvojnásobok viac telefónov ako Apple

Samsung predal skoro dvojnásobok viac telefónov ako Apple

Apple nie je jedinou spoločnosťou, ktorej ekonomické výsledky plní predné stránky novín a webov. Dnes sa objavili tiež výsledky Samsungu, ktoré ukazujú o koľko lepšie si na rozdiel od Apple vedie. Samsung predal skoro dvojnásobok viac telefónov ako Apple. S dátami prišla analytická spoločnosť IDC, ktorá dala dokopy informácie o celkovom počte predaných zariadení, za obdobie tretieho fiškálneho kvartálu Apple a druhého kvartálu tohto roka. Smartphonov z radu Galaxy sa malo predať viac ako 77 miliónov kusov, čo je oproti 40,4 miliónom iPhonov pomerne veľký náskok.

Čísla hovoria jasne. Za rovnaké obdobie, tj. Apríl-jún, predal Apple 40,4 miliónov iPhonov, zatiaľ čo Samsung 77 miliónov smartphonov z radu Galaxy. Ak tieto dáta prepočítame na percentá trhového podielu, Samsung mu dominuje so svojimi 22,4%, zatiaľ čo Apple trpí s 11,8%. Kórejský výrobca si medziročne polepšil o 5,5%, zatiaľ čo Apple si o 15% pohoršil.

Samsung je v súčasnosti jednoducho obľúbený a bol by nezmysel to popierať. Úprimne povedané je to vlastne aj dobre, pretože konkurencia je potrebná a ak bude konkurencieschopnosť Samsungu ďalej rásť, Apple s tým bude musieť začať niečo robiť. Predajné čísla sú trochu narušené očakávaním nového modelu.

Za Applom sa doťahuje Huawei, ktorý predal 32,1 miliónov zariadení a stráži si tak 9,4% trhu s inteligentnými telefónmi. Nasledujú ďalšie dve Čínske značky, a to OPPO a vivo. OPPO predalo 22,6% zariadení a patrí im tak 6,6% trhu a vivo 16,4 miliónov zariadení, čím získali 4,8% trhu. Celosvetovo sa potom počas tohto obdobia predalo 342,4 miliónov telefónov, čo značí medziročný nárast o 0,3%.

Samsung predal skoro dvojnásobok viac telefónov ako Apple

Zdroj: MacRumors

Samsung predal skoro dvojnásobok viac telefónov ako Apple
Ohodnoť tento článok