Starbucks kúpil pre svojich zamestnancov 23 000 iPadov

Starbucks kúpil pre svojich zamestnancov 23 000 iPadov

Spoločnosť Starbucks čelila pred pár mesiacmi nepríjemným udalostiam. Zamestnanci jednej z pobočiek vo Philadelphii zavolali políciu na dvoch černošských zákazníkov, ktorí čakali na obchodného partnera, a tak si zatiaľ nič neobjednali, ale chceli ísť na toaletu. To im zamestnanci nedovolili a oni potom boli zatknutí a vyvedení z predajne políciou.

Školenie pre zamestnancov o rasovej zaujatosti

Po tomto incidente sa spustila vlna kritiky na celý reťazec Starbucks a prebiehali dokonca protesty priamo pred pobočkou, kde k incidentu došlo. Vedenie spoločnosti sa ospravedlnilo a uviedlo, že toto správanie nie je v súlade s ich hodnotami. Aby k podobným situáciám už nedochádzalo, rozhodol sa Starbucks naplánovať školenia 29. mája pre všetkých 175 tisíc zamestnancov a došlo k uzavretiu viac než 8 000 pobočiek po celých Spojených štátoch.

23 000 iPadov za približne 7,5 milión dolárov

Séria videí, ktoré boli zamestnancom púšťané na nových iPadoch sa týkali samozrejme rasových tém. Celkový počet objednaných tabletov bolo 23 000. Je to približne 2 až 3 iPady na každú pobočku. Podľa informácií od zamestnancov by sa malo jednať o súčasnú generáciu iPadov a v 32 GB verzii sa predávajú za 329 $, celková cena sa vyšplhala k 7.5 miliónom dolárov.  Pri takejto objednávke je veľmi pravdepodobné, že Starbucks sa s Apple dohodol na nižšej cene za kus.

 

Zdroj: AppleInsider

Starbucks kúpil pre svojich zamestnancov 23 000 iPadov
Ohodnoť tento článok