Takmer tretina ľudí, ktorí si v poslednom štvrťroku kúpila iPhone, prešla z Androidu

Cez 48 miliónov iPhonov predal Apple v štvrtom fiškálnom kvartáli tohto roka a takmer tretina ľudí si kupovala iPhone ako náhradu chytrého telefónu s operačným systémom Android.

“Je to obrovské číslo a my sme naň hrdí,” komentoval situáciu Tim Cook, ktorý začal v Applu merať prechod od konkurencie pred tromi rokmi. Tridsaťpercentný podiel tých, čo prešli z Androidu na iPhone, je za tú dobu vôbec najvyšší.

Akým spôsobom Apple tieto dáta meria, nie je jasné, ale odhaduje, že počet užívateľov, ktorí budú chcieť prejsť z Androidu na iPhone, ešte nebol vyčerpaný a stále je ich veľa, ktorí zatiaľ neprešli. Preto v prvom štvrťroku budúceho roka očakáva ďalšie rekordné predaje.

Vraj navyše iba tretina užívateľov iPhonov prešla na iPhone 6, 6S, 6 Plus alebo 6S Plus, a tak zostávajú ešte dve tretiny potenciálnych záujemcov o najnovšie jablčné telefóny, a to je reč o desiatkach až stovkách tisíc ľudí.

Za významný podiel tzv. “Switcherov”, ktorí opustili Android v prospech iOS, môže Apple aj vďaka svojim snahám, ktorými celý prechod uľahčuje. V minulom roku na svojom webe zverejnil návod pre užívateľov Androidu a tento rok dokonca vypustil vlastnú Android aplikácii “Move to iOS”. Predajom pomáha aj jeho výmenný program.

Takmer tretina ľudí, ktorí si v poslednom štvrťroku kúpila iPhone, prešla z Androidu
5 (100%) 2 votes