Tim Cook: Učiť sa programovať je dôležitejšie, ako sa učiť cudzí jazyk

Učiť sa programovať je dôležitejšie, ako sa učiť cudzí jazyk

Apple rozširuje svoj kurz programovania zvaný Everyone Can Code do ďalších 70 vzdelávacích inštitúcií po celej Európe. Tim Cook mal príhovor na univerzite Harlow College v anglickom Essexe, čo je jedna z univerzít, na ktorej sa bude vyučovať programovanie podľa osnov cupertinskej spoločnosti.
The Guardian zverejnil niekoľko pripomienok Cooka, ktoré sa týkali nadužívaniu technológií a hraníc detí. Cook verí, že existujú veci, ktoré nemožno vyučovať pomocou technológií, a v mnohých predmetoch by podľa neho nemali technológie dominovať.

“Neverím v nadužívanie technológií,” zmienil Tim Cook. “Dokonca ani v počítačových predmetoch, ako je grafický dizajn, by nemali technológie dominovať. Existujú ešte pojmy, o nich je potreba hovoriť a pochopiť ich. V literatúre snáď budete používať technológie? Asi nie. “

Akcionári vyzvali Apple spoločnosť, aby do iOS zariadení pridala nové funkcie pre rodičov, napríklad rodič by mohol nastaviť presný denný limit pre používanie telefónu či aplikácií v ňom. Apple na list vzápätí reagoval a uviedol, že si je vedomý, aký dopad majú jeho zariadenie na ľudí vrátane detí. Apple vzal zodpovednosť za ochranu detí veľmi vážne a prisľúbil, že začne rodičovskú kontrolu na iOS zariadeniach vylepšovať.

Učiť sa programovať je dôležitejšie

Tim Cook nemá vlastné deti, no poznamenal, že nastavil hranice svojmu synovcovi.

“Je niekoľko vecí, ktoré nedovolím. Nechcem ho na sociálnych sieťach. “

Cook hovoril tiež o učení programovania, pričom na túto tému vždy hovorí s obrovskou vášňou. Podľa neho je totiž oveľa dôležitejšie učiť sa programovať, než sa učiť cudzí jazyk.

“Myslím, že ak by ste sa museli rozhodnúť, je oveľa dôležitejšie učiť sa programovať, než sa učiť cudzí jazyk. Viem, že ľudia so mnou nesúhlasia. Ale programovanie je globálny jazyk, je to spôsob, akým môžete konverzovať so 7 miliardami ľudí. “

 

Zdroj: TheGuardian

Tim Cook: Učiť sa programovať je dôležitejšie, ako sa učiť cudzí jazyk
Ohodnoť tento článok