V materskej zemi Samsungu stoja fronty na iPhone 6s

Apple Store Korea Fronty Ludi

iPhone 6s a iPhone 6s Plus sa predáva už aj v Južnej Kórei. Je to však krajina, v ktorej sídli veľká konkurencia Samsung. (OK, možno ju nemusíme považovať za konkurenciu). Udiala sa však jedna vec, ktorá je pre Apple skvelá a pre Samsung nie. Ľudia z Južnej Kórei prejavujú obrovský záujem o iPhone 6s. Všetky predobjednávky boli vypredané do 30 minút!!! Dnes sa už v tejto krajine iPhone 6s oficiálne predáva. Na iPhone 6s stoja neuveriteľne dlhé fronty. Vyzerá to tak, že ľudí je tak veľa, že na každého ani iPhone 6s neostane.

Na stránke Patently Apple zverejnili fotku takejto fronty. Fotka je urobená v jednom kórejskom Apple Store. Vidieť na nej obrovskú frontu ľudí ako v predajni, medzi dverami a dokonca až vonku pred Apple Storom. Podľa Patently Apple na iPhone 6s si stoja frontu stovky ľudí. Pritom niektorí vraj už čakajú viac ako 24 hodín.

Je to veľká rana pre Samsung čo poviete? Určite nie je príjemný pocit, keď v rodnej zemi Samsungu je takýto ošiaľ za novými iPhonmi 6s a 6s Plus. Samsung sa nedávno snažil iPhonu vyrovnať (okopírovať) a tak predstavil svoj Samsung v ružovej farbe, pričom z iphonového pojmu “Rose Gold” urobili samsungový pojem “Pink Gold”. Tento Samsung dosť pripomína novú farbu iPhonov – Rose Gold. Okrem toho, Samsung nedávno znížil cenu svojich vlajkových lodí, no ani to nezabránilo tomu, aby si Kórejci nešli po nové iPhony. Postupne Samsung prestáva byť obľúbený aj vo svojej rodnej krajine.

Jedno na to celom je však zábavné. Samsung nemusí byť priveľmi smutný. Nové iPhony 6s (aj 6s Plus) totižto disponujú procesorom A9, ktorý si Apple necháva vyrábať u Samsungu. Presnejšie povedané, Samsung je jedným z dvoch hlavných výrobcov. Zvýšené predaje iPhonov 6s tak majú pre Samsung aj pozitívny dopad. Očakáva sa, že vďaka tomu bude mať konečne ziskový štvrťrok za posledné dva roky. Smiešne na tom je, že v podstate asi hlavne vďaka jeho konkurencii – Apple.

Apple Store Korea Fronty Ludi

V materskej zemi Samsungu stoja fronty na iPhone 6s
5 (100%) 5 votesPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *