VIDEO: iPhone 7 porazil Samsung Galaxy Note 7 na plnej čiare

rýchlosť spustenia aplikácií na iPhone 7

Server PhoneBuff publikoval na svojom YouTube kanáli video, v ktorom porovnáva rýchlosť spustenia aplikácií na iPhone 7 a Samsungu Galaxy Note 7. Prvé kolo testuje spúšťanie aplikácií a v druhom ich oživovanie z operačnej pamäte, kde sú už načítané.

Testovanie na bežných aplikáciach

Medzi aplikáciami sú bežné a často používané (Spotify, Fotoaparát, Nastavenia), potom náročnejšie hry (Asphalt 8, Angry Birds, Subway Surfers). Takže test skutočne odhaľuje, aká bude rýchlosť práce s telefónom v bežnom režime, a nie v laboratórnych podmienkach.

Akonáhle sa celé prvé kolo dokončí a všetky aplikácie sú načítané v operačnej pamäti, nasleduje druhé. Rovnaké aplikácie sa znova otvárajú, teraz sa už ale oživujú z pamäte, kde sú načítané. Opäť sa tak simuluje bežné použitie, pretože väčšinou užívatelia používajú svoje obľúbené aplikácie niekoľkokrát za deň, a tie sa načítajú práve z operačnej pamäte.

iPhone 7 porazil Samsung Galaxy Note 7 na plnej čiare

Výsledok tohto testu je pre juhokórejskú spoločnosť úplne zdrvujúci. iPhone 7 totiž dokončí obe kolá rýchlejšie, než Galaxy Note 7 vôbec začne to druhé. Taký nárez asi čakal málokto.

Napriek tomu, že telefón americkej spoločnosti má “iba” 2GB operačnú pamäť, veľmi rýchlo oživuje už spustené aplikácie, a dokonca rýchlejšie ako Note 7 s 4 GB RAM. Ako je vidieť, tak lepšia optimalizáciu softvéru a hardvéru dovoľuje využívať menej výkonné komponenty, a aj tak dokážu konkurovať, alebo dokonca porážať lepšie hardvérovo vybavenú konkurenciu.

Konečné skóre iPhonu 7 je za obe kolá 1 minúta a 40 sekúnd. Za túto dobu zvládol spustiť 14 aplikácií, a tie isté potom ešte oživiť. Konkurenčný Samsung so svojím telefónom dosiahol čas 3 minúty a 14 sekúnd.

Zdroj: 9to5mac


Aktuálne ceny iPhone 7:

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Apple iPhone 7 128GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Apple iPhone 7 256GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

VIDEO: iPhone 7 porazil Samsung Galaxy Note 7 na plnej čiare
Ohodnoť tento článok