VIDEO: Takto by mal fungovať Force Touch

iPhone 8 dostane dvojstupňové zabezpečenie

Poslednou dobou unikajú na povrch informácie o iPhone 6s jedna za druhou. Niekoľko z nich dokonca jasne naznačuje, že najnovší iPhone 6s ponúkne Force Touch displej. Nebolo by to ani takým veľkým prekvapením, vzhľadom k tomu, že Apple ho už použil Apple Watch a dokonca aj technológiu preniesol do svojho trackpadu pre 12″ Retina MacBook a MacBook Pro. Práve vďaka tomu si môžeme celkom presne urobiť predstavu o tom, ako by mohla technológia Force Touch fungovať na iPhone 6s.

Jeden z čitateľov Cult of Mac neváhal a vytvoril zaujímavé ukážkové video, kde odhaľuje len útržkovito, ako by mohla technológia na jablčnom telefóne fungovať. Jednou z oblastí, kde by mohla byť Force Touch technológia šikovne použitá je ovládacie centrum, v ktorom je možné vypnúť alebo zapnúť Bluetooth, Wi-Fi a pod. Ak by mal iPhone 6s a iPhone 6s Plus Force Touch displej, mohli by ste ako doteraz jednu z funkcií zapnúť / vypnúť, ale pri silnejšom stlačení by ste boli automaticky presmerovaní do nastavení konkrétnej funkcie, čo by mnohokrát rozhodne prišlo vhod. Niečo podobné prinášajú i mnohé tweaky zo Cydia a práve z jailbreak scény sa Apple mnohokrát inšpiruje.

Samozrejme sa jedná iba o jednu jedinú funkciu a Apple by ich určite do systému zaviedol oveľa viac, podobne ako to urobil u Apple Watch, kde Force Touch displej dokáže mnohokrát zrýchliť a zjednodušiť ovládanie.Nová technológia by tiež mohla celkovo zjednodušiť menu Nastavenia, buďto celého systému alebo aj niekoľkých ďalších aplikácií.

Force Touch on iPhone

zdroje: Cult of Mac

VIDEO: Takto by mal fungovať Force Touch
4.4 (88.89%) 9 votesPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *