Viete, prečo máte iPhone? Toto je mojich 5+1 dôvodov

Preco mate iPhone

Pred pár dňami som v tomto článku (ktorý u vás zožal veľký úspech) rozprával môj osobný príbeh o tom, ako som prešiel z Androidu na iOS.

Tsunami “Apple” dorazila na Slovensko

Prečo máte iPhone? Väčšina mojich čitateľov nosí vo vačku iPhone. A asi vás vôbec neprekvapí, že u mňa to je rovnako. Niekedy sa len tak obhliadnem po ľuďoch a pozorujem, ako sa Apple čoraz častejšie vyskytuje v slovenských ručičkách. Tento trend ma priam fascinoval.

Chyba v matrixe?

Dobrý marketing? Iba ďalší trend, ktorý časom opadne? So 100% istotou sa v tom ani neviem vyjadriť. V jednej veci ale môžem nájsť aj 100% istotu – spýtať sa túto otázku sám seba. Minule som teda vyslal do svojho mozgu malú sondu, ktorá mala jedinú úlohu – monitorovať, čím je spôsobená moja láska (možno už priam posadnutosť) k iPhonu a značke Apple.

Som iOvca, alebo je za tým niečo viac?

Som iba klasická iOvca? Chcem to mať len preto, lebo som malomyseľný človek bez názoru? Som iba ovplyvnený silnou vlnou trendu “Tsunami Apple” a apple margetingom? Myslím si, že základná črta iOvce je taká, že to chce mať a ani nevie prečo. Alebo to chce len preto, že nechce byť horší ako iní, resp. chce byť lepší ako iní. O tom, kto je lepší/horší zďaleka nerozhoduje cena jeho smartfónu. (A kto si to stále myslí – WAKE UP). Poznám sa dosť dobre na to, aby som vyššie menované v mojom prípade vylúčil. Super, tak nie som iOvca. Napokon, ak by som ňou bol, mohol by som tento článok už ukončiť. Musím ale pokračovať…

1. Výkon je prvoradý

Ako prvé mi hneď napadne – Výkon. Tento pojem je priam synonymom slova Apple. A ja si myslím, že právom. Je to číslo jeden z dôvodov, prečo som si Apple zamiloval. Máloktoré zariadenia sa výkonom môžu čo i len zrovnávať s klenotami od Applu. To je tvrdá realita, oproti ktorej žiaden argument neustojí. Ak máte napríklad iPhone, tak vám môže byť úplne jedno, aký má hardvér – Proste to na ňom pobeží. Neriešite problémy s malou RAMkou alebo slabým procesorom. Takže výkon iPhonu dáva užívateľom možnosť úplne ignorovať tieto faktory. Určite si na túto tému prečítajte aj článok – TEST: iPhone 6s je najvýkonnejší smartfón na svete!

2. Dokonale zladený dotyk

Tento bod určite dosť súvisí s prvým, ale určite aj so skvelým displejom. Stavím sa, že aj vy milujete tú plynulosť, tú dokonalú synchronizáciu vášho palca s vašim displejom. Nie je to žiadna náhoda, veď Apple rád používa tie najpokrokovejšie displeje, ktoré nám dnešné vedecké zázemie vie komerčne ponúknuť. Veď práve displej je tá časť iPhonu, do ktorej hľadíme a ktorá je tou hlavnou riadiacou časťou vášho miláčika. Môžete si prečítať aj článok – Nové iPhony 6s a 6s Plus so skvelým 3D Touch displejom.

3. Stabilita

Čo je na stabilite iPhonov (a iných Apple zariadeniach) najlepšie? To, že si ju skoro nevšímate. Prečo? Pretože iPhone je stabilný na 120%. (ok, možno na 95%) a to vás rozmaznalo. Na Apple zaradeniach proste veci fungujú tak, ako boli vytvorené. A všetko čo je dobré, na to si zvykneme najrýchlejšie. Keď sa však nad tým niekedy zamyslíme, cítime pocit vďačnosti. Asi preto aj samotný IBM uprednostňuje Mac pred PC.

4. Nie sme za opicami

Jednou z ďalších hrdostí Apple je aktuálnosť zariadenia. Či už sa jedná o aktuálnosť vášho iOS, alebo vašich aplikácií. Aktualizácie na aplikácie sú najčastejšie ako prvé práve pre iOS. A čo aktualizácia vášho iOS? Čo k tomu povedať. Vždy keď vám vyskočí aktualizácia a vy ju môžete inštalovať, je to skoro taký príjemný pocit, akoby ste mali narodeniny. (predvčerom napríklad vyšiel iOS 9.1)

5. Pekný trezor

Veľmi som si prial, aby mal tento článok len päť bodov, čo bola veľmi ťažká úloha 🙂 Tak som aspoň do piateho bodu spojil dva dokopy. Je to pekný dizajn a bezpečnosť. Dizajn je určite individuálna záležitosť. A ja osobne mám šťastie, že všetky vyššie menované pozitíva sú zabalené v tom najkrajšom obale. Dizajn (hlavne) iPhonov je proste TOP. Nepoznám krajšie mobily. Nie je náhodou, že mnohé značky práve tento dizajn často kopírujú (ako nedávno aj Samsung).

A prečo sa cítime bezpečne? Lebo (ak viete ako na to), tak iPhone je ako trezor. Nemám žiadne obavy pred vírusmi, žiadne obavy o vniknutie tretích strán do mojich údajov. A keď vám náhodou ukradnú iPhone? V prvom rade vám ho ukradnú preto, lebo je to drahý a najlepší mobil na trhu. Máme však šťastie v tom, že iPhone sa voči zlodejovi chová ako neprekonateľný trezor. V prípade straty alebo odcudzenia vášho zariadenia máte neuveriteľné možnosti. Vystopovať ho, na diaľku spravovať obsah, úplne zablokovať. Áno, určite veľa krát svoj iPhone už nikdy nenájdete. Ak ste však mali vopred vykonané všetky potrebné kroky v nastaveniach (Find my iPhone, Ochranný kód…) môžete byť pokojní. Vaše údaje sú v bezpečí.

Dodatok

Toto bolo 5+1 mojich osobných dôvodov, pre ktoré milujem svoj iPhone (a zrejme mu budem už navždy verný). Je celkom isté, že tie vaše dôvody môžu byť trochu iné. Budem rád, ak sa o ne podelíte v komentároch pod článkom.

Ak sa vám článok páčil a niečo pozitívne vo vás evokoval, osoľte ho Like-om / zdieľajte. Ďakujem.

Michal

Viete, prečo máte iPhone? Toto je mojich 5+1 dôvodov
2.1 (42.86%) 28 votesPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *