Výnosy App Store dosiahli v roku 2018 celosvetový predaj lístkov do kín

App Store tak, ako doteraz, predbehne celosvetový predaj lístkov do kín

Ak pôjde vývoj zárobkov obchodu App Store tak, ako doteraz, predbehne celosvetový predaj lístkov do kín.

S týmto tvrdením prišiel analytik Horace Dediu na svojom blogu a pravdepodobne nie je ďaleko od pravdy. Aj keď celosvetový predaj lístkov do kín každý rok rastú, predaj aplikácií a hier z App Store nabral takú rýchlosť, že ho čoskoro predbehne.

Už tento rok

S každým zakúpeným iPhonom, iPadom, iPodom Touch, hodinkami Apple Watch, Apple TV a akýmkoľvek Macom dostane ich nový majiteľ všetok obsah ako na tanieri. Bez zbytočného hľadania a pátrania, pretože vstúpiť do App Store a nakupovať v ňom je jednoduché.

40 miliárd dolárov

Hranica štyridsiatich miliárd dolárov je neďaleko. A to pre oba zúčastnené v tomto imaginárnom súboji, pretože si vzájomne nijako nekonkurujú. Táto hranica je však brána ako zárobok pre Apple, pretože sa jedná o čiastku po odpočítaní výplaty pre vývojárov. App Store má totiž v celkovom súčte potenciál dosiahnuť až na 180 miliárd dolárov.

Na Nový rok a počas vianočných sviatkoch si App Store viedol skvele

Je to tak ďalšia dobrá správa pre Apple. Jeho obchod s aplikáciami a hrami totiž na Nový rok zarobil celých 300 miliónov dolárov. Dobre si viedol aj o vianočných sviatkoch, pretože ľudia aktivovali novo obdržaná zariadení a začali ich plniť obsahom z App Store. Od 25. decembra do 1. januára bolo v tomto obchode utratených 890 miliónov dolárov.
Za celý rok 2017 Apple vyplatil vývojárom aplikácií a hier, ktoré ponúkajú skrz App Store, 26,5 miliardy dolárov. To je o celých 30% viac, než ako to urobil v roku 2016. Od roku 2008 tak vývojárom vyplatil už 86 miliárd dolárov.

Zdroj: AppleInsider

Výnosy App Store dosiahli v roku 2018 celosvetový predaj lístkov do kín
Ohodnoť tento článok