Na webové stránky sa budeme môcť prihlasovať pomocou Touch ID a Face ID

Touch ID a Face ID

Nový webový štandard, ktorý sa odporúča implementovať, otvorí cestu pre identifikáciu pomocou Touch ID a Face ID, ktoré sa použijú na prihlásenie na webové stránky.

 

Kvôli stále väčšej potrebe zadávanie osobných dát na rôzne webové stránky sa logicky zlepšuje spôsob ich ochrany. Webový prehliadač Mozilla Firefox od dnešného dňa podporuje webový štandard, známy ako WebAuthentication (WebAuthn), ktorý vyvinuli spoločnosti FIDO Alliance a the World Wide Web Consortium (W3C). Má za úlohu užívateľom sprostredkovať jednoduchšie a bezpečnejšie prihlasovanie sa k webovým stránkam

 Touch ID a Face ID

Modul WebAuthn umožňuje prihlasovanie sa k internetovým účtom aj pomocou odtlačku prsta, skenu tváre, numerickým kódom alebo klasickým napísaním hesla. Toto vylepšenie sa po vzore prehliadača Firefox teraz chystá na Google Chrome, Microsoft Edge alebo Operu. Podľa serveru Engadget bude dostupný o niekoľko mesiacov.

Bude nové bezpečnostné rozhranie aj na prehliadači Safari?

Ešte sa nevie, či to bude prístupné aj pre Safari. Keďže ale iPhony, iPady aj nový MacBook Pro používajú Touch ID a najnovší iPhone Face ID, dá sa príchod tejto novinky očakávať. Webový modul je všetkým vývojárom webových prehliadačov k implementácii “odporúčaný”. Posledné slovo majú však sami vývojári a teda aj Apple. Cupertínská spoločnosť si dáva občas s prijímaním nových štandardov na čas a svedčí o tom aj neskoršie prijatie štandardov 3G a LTE.

Zdroj: 9to5mac

Na webové stránky sa budeme môcť prihlasovať pomocou Touch ID a Face ID
Ohodnoť tento článok