WWDC 2018: Čo nám Apple pravdepodobne predstaví?

WWDC 2018

Dnes sa koná  WWDC 2018 (Worldwide Developers Conference) v San Jose v kalifornii.  Toto je už druhý rok, kedy spoločnosť usporiadala podujatie v San Jose. Predchádzajúce konferencie sa konali v spoločnosti Moscone West v San Franciscu.

Apple predstaví nové softvérové ​​a hardvérové ​​produkty. V tomto roku očakávame, že na konferencii bude vidieť nové verzie iOS, macOS, tvOS a watchOS a je možné, že Apple túto udalosť využije aj na odhalenie nových modelov iPad Pro a nových Macov. 

iPad Pro s Face ID?

Spoločnosť Apple hovorí o tom, že pracuje na aktualizovanom iPade Pro, ktorý by mal byť dizajnovo podobný iPhone X, čiže s výrezom v hornej časti displeja, bez okrajov, bez tlačidla Home a mal by mať podporu Face ID.

Je tiež možné, že Apple využije udalosť WWDC na odhalenie dlho očakávanej AirPower, nabíjacej podložky, ktorá je navrhnutá tak, aby nabíjala modely iPhone X, 8 a 8 Plus súčasne s AirPods (s novým nabíjacím puzdrom) a Apple Watch Series 3.

WWDC 2018Vstupenky na WWDC 2018

Vstupenky WWDC, ktoré boli ocenené na 1 599 USD, boli distribútorom distribuované náhodným výberom v marci. Spoločnosť Apple tiež poskytla 350 štipendií študentom a členom organizácie STEM, v ktorom mali zahrnutú bezplatnú vstupenka do WWDC a bezplatné ubytovanie na Štátnej univerzite v San Jose.

Približne 5 000 vývojárov navštevuje konferenciu Worldwide Developers Conference, ktorá má spolupracovať so stovkami inžinierov spoločnosti Apple, ktorí majú k dispozícii odpovede na otázky a hostiteľské rozvojové relácie. Vývojári, ktorí nie sú schopní zúčastniť sa na udalosti, budú môcť sledovať relácie prostredníctvom webovej stránky Apple WWDC 2018 alebo aplikácie WWDC pre iPhone, iPad a Apple TV.

Zdroj: Macrumors

WWDC 2018: Čo nám Apple pravdepodobne predstaví?
Ohodnoť tento článok