Za tento článok mi Tatrabanka naozaj nezaplatila (škoda)

tatrabanka mobilna aplikacia
Ako už v nadpise píšem, Tatrabanka mi za tento článok nezaplatila (bodaj by). Ako sa hovorí, čo je naozaj dobré, tak to takmer nepotrebuje platenú reklamu. OK… Táto veta sa na banky naozaj nedá aplikovať. Mám tú vetu skrátka rád, tak som ju chcel použiť. 😀

Prachy sú prachy…

Skúsme si na chvíľu predstaviť, že v našom svete máme niečo, čo v skutočnosti nemá žiadnu reálnu hodnotu, no napriek tomu to používame ako platidlo, ktoré potrebujeme na prežitie – peniaze. Počkať, vlastne ľudstvo je už v takom “pokroku”, že to tak naozaj je!

Či chceme alebo nie, každý deň sa nám točí okolo peňazí. Ja osobne som asi veľmi skazený človek a preto to pre mňa platí pre dvojnásobne.

Milujem peniaze (nie, nie sú pre mňa na prvom mieste) rád ich do niečoho investujem alebo utrácam, no ešte radšej zarábam. Rád sledujem, čo sa s mojimi peniazmi deje. Čudujem sa tomu aj sám, no napriek tomu, že som ešte stále študent na VŠ, tak zdrojov príjmu mám niekoľko.  Výdajov o to viac. Preto sa v mojich tokoch peňazí, príjmoch a výdajoch občas sám strácam.

Aj vy uprednostňujete bezhotovostné platby?

Osobne moc neobľubujem mať hotovosť v peňaženke, preto väčšinou všetko platím bezhotovostne. Či už v obchodoch kartou bezkontaktne, na eshopoch kartou alebo prevodom, keď nakupujem na ebayi, tak cez paypal, ktorý si to aj tak automaticky vytiahne z mojej banky, rovnako keď platím za hosting a doménu kde sídli táto stránka a vy vďaka tomu môžete čítať tento text.

Oproti tomu

Príjmy z firmy kde pracujem mi chodia na účet. Keď niekomu niečo predávam, tak posielam na dobierku a peniaze si nechodím vyberať na poštu, ale chodia mi na účet. Okrem toho, občas niekto odo mňa chce, aby som mu objednal niečo z ebayu a ja zásadne odmietam, aby mi to niekto platil v hotovosti. Jediné, za čo si nechávam platiť v hotovosti cash sú výpalné a drogy. 🙂 Srandujem. Ale keby to tak bolo, asi by som bol taký hlupák, že by som si to nechal platiť na účet a do mesiaca by som bol v lochu.

Rada do života: “Peniaze z výpalného a z predaja drog si nechajte platiť radšej v hotovosti.”

Ale konečne k veci

Aby som si moje bezhotovostné toky  peňazí vedel kontrolovať, chce to dobrú banku, ktorá ma dobrú aplikáciu. A tým je pre mňa Tatrabanka rozhodne na prvom mieste!

Mal som už UniCredit, potom mBank a teraz Tatrabanku. Aby som to zhrnul, internetbanking od Unicreditu mi pripomínal časy niekde z Windows 95, mBank mi pripomínala nejaký zábavno-vzdelávací program na PC pre deti do 10 rokov, na ktorý rodičia nútia svoje deti. Okrem toho som videl aj internetbanking a appku od SLSP, tam už to bolo o pár levelov vyššie. Ďalej som robil aj menší prieskum na AppStore, ale nič ma nejako extra nezaujalo. O ostatných bankách mi povedzte v komentároch pod článkom.

“Základ je mať dobrú banku, s ešte lepšou mobilnou aplikáciou”

No ale tá Tatrabanka! To vám je vecička vážení! Perfektne urobené. Peckový internetbanking cez PC a ešte lepší na mobile. Rovnako dobré to bolo na Androide (na ktorý som síce nadával v tomto článku), na iPhone rovnako funkčné.

Ako v praxi fungujem

S aplikáciou od Tatrabanky pracujem denne. Kedykoľvek mi pípne SMS od Tatrabanky o príjme alebo výdaji, často si hneď idem pozrieť podrobnosti do aplikácie.

Ak sedím za počíačom a mám niekomu poslať peniaze, tak nie že by som sa išiel prihlásiť na PC internetbanking, ale ja napriek tomu chytím iPhone a vyplatím koho a čo je treba. Prečo? Pretože táto appka je pohodlnejšia ako samotný internetbanking na PC. A to už je čo povedať. Človek by bol povedal, že ľahšie to bude cez PC, ale v prípade Tatrabanky to tak nie je.

Čo je zadarmo, to sa počíta

Zatiaľ za vedenie účtu neplatím – tuším to tak bude do veku 26 rokov, tak nejaké 3 roky mám ešte pred sebou. Ale aj keď ju raz budem musieť mesačne platiť, vôbec mi to nebude prekážať a u Tatrabanky ostanem (ak náhodou nebude niečo ešte lepšie). Vy, moji čitatelia isto viete, že za kvalitu sa oplatí priplatiť. Dôkazom je napríklad iPhone, ktorý asi máte vo vrecku, na stole, alebo z neho práve čítate tento článok.

Akú máte banku vy? Ste spokojní s jej mobilnou aplikáciou? Ak máte Tatrabanku ako ja – myslíte si niečo iné, alebo so mnou súhlasíte? Každopádne ma váš názor zaujíma a preto komentujte pod týmto článkom.

Podľa môjho názoru, ak máme hodnotiť banky na Slovensku podľa kvality softvérových riešení a inovácií, Tatrabanka si drží už dlhšiu dobu jednoznačné prvenstvo. Ak si myslíte, že iná banka má ešte lepšie vybavenie, určite mi o tom povedzte v komentároch a možno ma presvedčíte, aby som banku zmenil.

Páčil sa vám tento článok a chceli by ste takých viac? Ak áno, šmárnite tam ten Like alebo zdieľajte 😉 Vďaka tomu sa o tom dozviem.

Michal

Za tento článok mi Tatrabanka naozaj nezaplatila (škoda)
4.5 (90%) 6 votesPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *